CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hesap vermeyen demokrat olamaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Hesap vermeyen demokrat olamaz

ABONE OL
Haziran 4, 2021 04:42
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hesap vermeyen demokrat olamaz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret için dün sabahleyin Aydın ’a giderken birincil durağı İncirliova ilçesi Karabağ Mahallesi ’ndeki çilek tarlası oldu. Kılıçdaroğlu, çiftlik sahibi kadınlarla çilek hasadı yaptı. Kılıçdaroğlu ’na Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Açlık Çerçioğlu ve milletvekilleri de eşlik etti. CHP Lideri burada çiftçilerle yer sofrasında kahvaltı yaptı, arkasından Kültürlü ’da Şükran Güngör Kültür Merkezi ’nde kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, toplantıda yaptığı konuşmada özet olarak şunları söyledi: “Cümbür Cemaat beni Sosyal Sigortalar ’da bilir ama asgari çalıştığım yer orası. Maliye Bakanlığı ’nda uzun yıllar çalıştım. Bütçe nasıl yapılır, para nasıl toplanır, tasarruf nasıl yapılır… Bütün hayatım bunlarla geçti. Parayı topluyorsunuz, o parayı harcamanın ne kadar zor olduğunu görüyorsunuz. Bütçe içten, düzgün harcansın diyorsunuz. Hesap vermeyen bir siyasetçi halkçı olamaz.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Hesap vermeyen demokrat olamaz

‘SANDIĞI KOYUN MİLLETİN ÖNÜNE ’

Bankalardaki mevduatın yüzde 54 ’deri fazlası tanıdık olmayan para. Belli Başlı soru biz bu buhranı nasıl aşacağız? Neler yapmalıyız ama milletin omuzlarına yüklenen yük her geçen gün artmasın? Bunun için ben çağrı yaptım. Sandığı koyun milletin önüne tercih yapalım. Bu olmazsa vatandaş bu yükü daha fazla çekecek.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Hesap vermeyen demokrat olamaz

Rahmetli Turgut Özal ne diyordu: ‘Orta sırık ’. Orta direk değil oldu. Demokrasi birinci yolumuz. Üreten Türkiye hedefimiz ikinci yolumuz. Üçüncü yolumuz sosyal bir devlet inşa etmek.”

Kılıçdaroğlu sonra Kuşadası ’na geçerek turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi ve onlarla sohbet etti.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.