CHPli Erdoğdunun Cumhurbaşkanı Erdoğana yönelik sözlerine çok sert tepki Menderes in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • CHP’li Erdoğdu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine çok sert tepki! ‘Menderes ’in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar’

CHP’li Erdoğdu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine çok sert tepki! ‘Menderes ’in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar’

ABONE OL
Mayıs 4, 2021 21:36
CHPli Erdoğdunun Cumhurbaşkanı Erdoğana yönelik sözlerine çok sert tepki Menderes in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çelik, Twitter’dan, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine ilişkin tanımlama yaptı.

“Yassıada zihniyetinin tekrar hortladığını” kaydeden Çelik, “Cumhurbaşkanımızı ‘vatana ihanetten yargılamaktan’ bahseden seviyesizlik benzer Yassıada zihniyeti gibi kendini açıklama etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes’in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Çelik, devlet teşkilatını kabahat örgütü olarak nitelendirip devletin başı olan Cumhurbaşkanlığı makamını örgüt lideri olarak nitelendirmenin Türkiye’nin FETÖ’den tanıdığı bir dil olduğunu belirtti.

Menderes ’in katillerinden FETÖ’ye kadar hepsinin benzer insanlar düşmanı dili kullandıklarını açıklayan Çelik, şunları kaydetti:

“Acilen benzer seviyesiz dili, CHP’li bir siyasetçinin devraldığını ve benzer ifadeleri tekrarladığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımızı yargılamaktan bahsedenlerin katliamcı niyetini biliyoruz. Milletimiz bunlara daima cevabını verdi, vermeye devam ediyor. Kendisine siyasi şantajda bulunulduğunu iddia eden bu seviyesiz siyasetçi, iddiasını ispat etmek için mahkemeye gidip şikayetçi olmuyor. Bunun yerine Cumhurbaşkanlığı makamını Yassıada katillerinin diliyle maksat alıyor. Bu dil, ırk düşmanı bir dildir. Sayın Cumhurbaşkanımız, milletimizin gönül divanında yerini almıştır.”

class=’cf’>

“BUNLARA SESSİZ KALMAK MİLLETE İHANETTİR”

Yassıada zihniyetinin tehditlerinin halk nezdinde bir karşılığının olmadığını bildiren Çelik, bu zihniyetle çaba etmeye en istikrarlı şekilde devam edeceklerini aktardı.

Bunlara sessiz kalmanın millete ihanet olduğunu vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımız nice siyasi suikastlara ve Yassıada katillerinin şimdiki varislerinin nice tehdidine rağmen dimdik ayaktadır. Milletine kararlılıkla ve cesaretle hizmet etmeye devam etmektedir. Allah yeniden Yassıada katillerine fırsat vermesin. Biz bu zihniyete karşısında demokrasi ve namus nöbetimizi ömrümüzün son nefesine kadar sürdüreceğiz. Milletimiz var olsun.”

“SÖZDE SİYASETÇİLERİN CUMHURBAŞKANIMIZI YARGILAMA TEHDİTLERİNE KUNDURA BIRAKACAK DEĞİLİZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da Twitter hesabından Erdoğdu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşın sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

class=’cf’>

“Alev olsa cirmi değin yer yakacak olan sözde siyasetçilerin Cumhurbaşkanımızı yargılama tehditlerine ayakkabi bırakacak değiliz. Daha önce de iktidarımızı TRT’den canlı olarak yargılayacaklarını söylemişlerdi.” ifadesini kullanan Hamza Dağ, 27 Mayıs zihniyetinin devri sabık yaratma hayallerinin hala fazla diri olduğunu belirtti.

Dağ, şunları kaydetti:

“Bu zihniyete 15 Temmuz gecesi haddini bildirmiştik ancak görünen o ki hala akıllanmamışlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hukuku bu milletin hukukudur ve biz, liderimizin de milletimizin de hukukunu asla çiğnetmeyiz.

class=’cf’>

19 yıldır yapılan her seçimde milletimiz tercihini Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’den yanlamasına kullanmıştır. Biz devlet yönetmeyi de millete hizmet etmeyi de hepinizden iyi biliriz. Pandeminin şiddet şartlarından istifade ederek yaptığınız çamur siyasetini ise milletimiz gayet iyi görüyor. Allah’ın izni ile 2023 seçimlerinde zafer tekrar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Cumhur İttifakı’nın olacaktır.”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.