X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK’nın Mahmur sorumlusunun öldürüldüğünü duyurmuştu… Uzmanlar yorumladı: Mahmur’un beyni yok edildi
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK’nın Mahmur sorumlusunun öldürüldüğünü duyurmuştu… Uzmanlar yorumladı: Mahmur’un beyni yok edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK’nın Mahmur sorumlusunun öldürüldüğünü duyurmuştu… Uzmanlar yorumladı: Mahmur’un beyni yok edildi

ABONE OL
Haziran 7, 2021 12:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKK’nın Mahmur sorumlusunun öldürüldüğünü duyurmuştu… Uzmanlar yorumladı: Mahmur’un beyni yok edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulusal İstihbarat Teşkilatı (MİT), başarılı bir operasyona daha imza atarak terör örgütü PKK ’nın üstteki seviye yöneticisi ve Mahmur genel sorumlusu “Hekim Hüseyin” kod adlı Selman Bozkır’ı etkisiz hale getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan operasyonu dün sosyal medya hesabından, “Buradan Milletimize güzel bir haberdar etmek istiyorum” mesajıyla duyurdu.

Erdoğan, “Terör örgütü PKK’nın üstteki seviye yöneticisi ve Mahmur Genel Sorumlusu ‘Hekim Hüseyin’ kod adlı Selman Bozkır, dün Milli İstihbarat Teşkilatı’mızın kahramanları kadar etkisiz hale getirildi. Bu başarılı operasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarıma milletim namına teşekkür ediyorum. Hain ve bölücü örgütün Mahmur’u terörün ‘kuluçka merkezi’ olarak kullanmasına müsaade etmeyecek, terörü kaynağında kurutmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu Terör örgütüne ağır darbe

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Terör örgütüne ağır darbe

MİT’TEN NOKTA OPERASYON

class=’cf’>

İletişim Başkanlığı operasyonun detaylarını da paylaştı. MİT’in, Irak’ın kuzeyinde PKK/KCK kontrolündeki Mahmur kampında gerçekleştirdiği başarılı operasyonda, PKK/KCK Mahmur Genel Sorumlusu Hekim Hüseyin kod Selman Bozkır beraberindeki iki teröristle birlikte 5 Haziran 2021 tarihinde etkisiz ayla getirildi.

ADIM ADIM TAKİP EDİLDİ

Mülteci kampı adı aşağı PKK/KCK faaliyetlerinin organize edildiği Mahmur’daki örgüt elebaşısı Doktor Hüseyin kod Selman Bozkır, MİT’in kasıt listesine alındı. PKK/KCK’ya 1990’larda katılan Selman Bozkır, uzun yıllar, örgütün Avrupa’daki faaliyetlerini organize etti, bu kapsamda örgütün İngiltere sorumluluğunu da yürüttü. Mahmur’da görevlendirilmeden önce Irak’ın kuzeyinde örgütün kanunsuz para trafiğini yönetti.

Son olarak, Gaz Lambası alanında sıkışan PKK/KCK’nın, Mahmur’a yük vermesi üzerine Mahmur Genel Sorumluluğu’na getirildi.

Yapılan istihbari analizlerde, PKK/KCK’nın Mahmur Kampı’na Kandil dek önem verdiği, mülteci kampı adı aşağıda eylemci kadrolarını bu alandan temin ettiği/yetiştirdiği belirlendi.

Yapılan incelemeler sonrasında, Selman Bozkır, gerçekleştirilen operasyonla, beraberindeki iki teröristle birlikte etkisiz ışık halkası getirildi.

Erdoğan açıkladı: PKK ’nın Mahmur sorumlusu öldürüldü

Erdoğan açıkladı: PKK ’nın Mahmur sorumlusu öldürüldü

MAHMUR OPERASYONUNUN ÖNEMİ NEDİR?

class=’cf’>

Peki terörist Selman Bozkır kim? Mahmur operasyonunun önemi ne? Emekli Tuğgeneral İhsan Başbozkurt ve Emekli Kurmay Albay Cüneyt Küsmez, Kandil ’in kuluçka yuvası Mahmur ’u TRT Haber ’de anlattı.

Türkiye ’nin terörle mücadelesindeki başarısının git gide artığına uyarı çeken emekli Tuğgeneral İhsan Başbozkurt, “Türkiye ’nin terörle çaba stratejisine baktığımız süre bunu 4 sac bacak üstüne oturtabiliriz. Birincisi, terörle mücadelede özel birliklerle terörü kaynağında yani uygun kurutmak; ikincisi, MİT ’in güya lider kadroyu etkisiz hale getirmesi; üçüncüsü, terörle çaba ederken dış ve iç bağlantısını adamakıllı imha etmek ve dördüncüsü, teröre katılımı minimize etmek” diye konuştu.

class=’cf’>

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütü PKKnın Mahmur sorumlusunun öldürüldüğünü duyurmuştu... Uzmanlar yorumladı: Mahmurun beyni yok edildi

“KANDİL, SİNCAR VE MAHMUR ÖRGÜTÜN SÖZDE ÜSTTEKI YÖNETİCİLERİNİN IDDIAYA GÖRE MERKEZİ DURUMUNDA”

“Gaz Lambası, Sincar ve Mahmur terör örgütünün şimdi güya üst yöneticilerinin, güya beyin takımlarının sözde merkezi durumunda” diyen Başbozkurt, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Burada terör örgütü bilhassa sivil halkı kullanarak, bilhassa de bir takım milletlerarası kurum ve kuruluşların da şemsiyesi altında faaliyetlerini yürütmeye başladı. Bunların başında da Mahmur geliyor. Mahmur, 1998 yılında mülteci kampı olarak yerleşmiş bir kamp. Terör örgütü burayı kendi kampı gibi kullanıyor. Birleşik Milletler şemsiyesi aşağı kullanıyorlar. Dolayısıyla Türkiye burada kararlı. İçeride ve açık havada terörle mücadelesinde fazla kesin adımlarla kurum ve kuruluşlarıyla fazla istikrarlı bir şekilde bu konuda terörün belini kırmaya istikrarlı.”

class=’cf’>

“MAHMUR ’UN BEYNİ YOK EDİLDİ”

Terörist Selman Bozkır ’ın etkisiz hale getirilmesiyle ilgili “Mahmur ’un beyni yok edildi” görüşünü savunan Başbozkurt, “Terörist Selman Bozkır ’ın yok edilmesi, kuluçka yuvasına vurulmuş en iyi darbedir. Mahmur ’un beyni yok edildi. Terör örgütü, Hakurk ’ta, Avaşin ’de, Basyan ’da ve Kandil ’de yapmış olduğu işleri hemen Mahmur ’da yapıyor. İdeolojik eğitim, siyasi eğitim veriyor, ufak çocukları buraya getirip teşkilatlandırmasını yaparak, öteki kamplara gönderiyor. Böyle bir durumdaki kampın ortadan kaldırılması gerekir. Irak, terör örgütü için güvenli bir alan değil. Bunu terörü destekleyen herkesin bilmesi lazım” şeklinde konuştu.

class=’cf’>

“MAHMUR, DIŞ İSTİHBARAT UNSURLARININ TERÖR ÖRGÜTÜYLE İRTİBAT SAĞLADIĞI BİR ALAN”

Emekli Kurmay Albay Cüneyt Küsmez ise Mahmur bölgesinin dış istihbarat unsurlarının PKK terör örgütüyle irtibat sağladığı bir bölge olduğunu belirtti.

Küsmez, “Mahmur, bölge kontrolünün genişlediği bir harekat sahası, bunun nokta operasyonlarıyla desteklendiği bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla biz Irak ’ın kuzeyinde Haftanin ’den Hakurk ’a dek bu hattı olabildiğince temizledikçe PKK terör örgütünün mensupları da daha güneye ve derine içten bir geçiş karşılamak üzere tedbir almaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Küsmez, MİT ’in başarılı bir işlem gerçekleştirdiğine dikkati çekerek, “Türkiye özellikle MİT ’in yapmış olduğu fazla dinç istihbarat değerlendirmeleri sonucunda bu derinlikteki noktalarda terör örgütünün kayda değer idareci statüsündeki yöneticilerini tespit edip etkisiz ülkü getirebiliyor. Bu çok önemli” dedi.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.