Cumhurbaşkanı Erdoğandan akademisyenlerle müsilaj toplantısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan akademisyenlerle ‘müsilaj’ toplantısı

ABONE OL
Haziran 10, 2021 20:10
Cumhurbaşkanı Erdoğandan akademisyenlerle müsilaj toplantısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıda, denizlerdeki müsilaj sorununun çözümüne yönelik bilimsel yöntemler masaya yatırıldı. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Yekta Saraç başkanlığındaki uzman akademik heyetin müsilaj konusundaki bilimsel araştırmalarını ve çözüm önerilerini bir bir dinledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda yaptığı konuşmada, Hükümet olarak son günlerde Marmara Denizi’nde ortaya meydana çıkan müsilaj sorununu ilk andan itibaren yakın takibe aldıklarını belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığını, TÜBİTAK’ı ve öteki ilgili kurumları derhal harekete geçirdiklerini ifade etti.

Denizdeki gelişmeler mercek altına alınırken, karada da bütün atık su ve katı atık tesislerinde denetimlere sürat verdiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tekrar birkaç gün önce bilim insanlarımızın, kurum temsilcilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve belediye yetkililerinin katılımıyla geniş ayrıntılı bir istişare toplantısı Kocaeli’nde düzenlendi. Marmara Denizi Koruma Eylem Planımızı da milletimizle paylaştık. Deniz temizliğine ilişkin genelgemizi de Marmara’daki illerimize gönderdik. Salı günü itibariyle çoğu bambaşka bölgede karadan ve denizden temizleme çalışmalarına başlandı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan akademisyenlerle müsilaj toplantısı

class=’cf’>

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu öncülüğünde yapılacak katkıların da sorunun çözümü konusunda büyük bir tartı taşıdığına inandığını ifade ederek, müsilaj meselesini ve denizlerdeki kirliliği ortadan kaldırmak için bilimin ve bilim insanlarının tavsiyelerinin kendilerine yol gösterici olacağını kaydetti.

Toplantıda, müsilaj sorunu ve çözümü üzerine bilirkişi akademik heyet kadar oluşturulan bilimsel değer biçme raporu da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunuldu.

YÖK kadar alanında bilirkişi bilim insanlarının katılımıyla düzenlenen ve müsilaj sorununun çözümüne yönelik akademik çalışmaların değerlendirildiği toplantının netice bildirgesi de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğandan akademisyenlerle müsilaj toplantısı

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.