X
Deney merakı kötü sonla bitti… Sözleri şaşırttı

Deney merakı kötü sonla bitti… Sözleri şaşırttı

ABONE OL
Mayıs 26, 2021 10:05
Deney merakı kötü sonla bitti… Sözleri şaşırttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kentte özel üniversitede dış ticaret bölümü öğrencisi olan Mahsun Kaya, takriben 2 yıl önce sosyal medya platformlarında içeriğini kendi ürettiği videoları çekip paylaşmaya başladı. Videolarında değişik deneylere, oyunlara ya da etkinliklere yer veren Kaya, 6 Mayıs’ta çektiği videoda ise ‘fildişi macunu deneyi’ yapmaya karar verdi.

Merkez Seyhan ilçesindeki evinin bahçesinde deneye başlayan Kaya, yeğeni Büşra Altun ’dan (15) takviye istedi. Bir kovanın içine deney için getirdiği kimyasal maddeleri döken Kaya, yeğeni Büşra ’dan da şişenin içindeki potasyum iyodürü karışımın içine dökmesini istedi. Bu sırada maddenin bulunduğu şişenin kapağı karışımın içine düştü. Mahsun Kaya, kovanın içine düşen kapağa bakmak için eğildi. Bütün bu sırada yeğeni Büşra Altun, elindeki potasyum iyodürü erken davranarak karışımın içine boşalttı. Maddenin dökülmesiyle tepkimeye giren karışım bir anda Kaya ’nın yüzüne püskürdü. Acılar içinde kalan Kaya, “Yandım” diye bağırdı. Yaşanan bu anların görüntüsü ise video çekimine yansıdı. Kaya, sonradan akrabaları göre hastaneye götürüldü. Yüzünde 1’inci dereceden yanık oluşan Kaya, yapılan müdahalenin gerisinde evine gönderildi. Uyumlu olarak pansumana giden Kaya, iz kalmadan sağlığına kavuştu.

Deney merakı kötü sonla bitti... Sözleri şaşırttı

‘ACIDAN DUVARLARI YUMRUKLUYORDUM ’

Video içerikleri üretmeyi çok sevdiğini ve bu cins denemeleri çoğu kez yaptığını kaydeden Mahsun Kaya, yaşadığı olayı anlattı. Fildişi macunu deneyi konusunda daha önce başarılı videolar çektiğini belirten Kaya, son denemesinin bir anlık hatayla kazaya dönüştüğünü söyledi. Her şeyin çok süratli geliştiğini vurgulayan Kaya, “Hayatım film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti. Video esnasında bana yardım eden yeğenim az önce macunu katmadan ve karışmasını beklemeden elindeki maddeyi döktü. Ben eğildiğim an aniden püskürme yaşandı. Öyle bir acı ve yanma hissettim ama anlatamam. Ben Adanalıyım. Acıyı kesintisiz yiyoruz lakin bu acıyı size tasvir edemem. Doktora gittiğimde acıdan duvarları yumrukluyordum. Biber gazından 100 kat daha etkiliydi. Önlem almadan böyle bir şey yapmam hata oldu. Kimse aynısını denemesin” dedi.

Deney merakı kötü sonla bitti... Sözleri şaşırttı

Elindeki kimyasal maddeyi bir anlık heyecanla karışımın içine erken döktüğünü söyleyen Büşra Altun ise yaşanan durum sonrası yeniden böyle deneylerin içinde olmayacağını kaydetti.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.