X
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç ’ten, İsrail ’in Gazze ’de sivilleri hedef almadığı iddiasına tepki
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Dışişleri Sözcüsü Bilgiç ’ten, İsrail ’in Gazze ’de sivilleri hedef almadığı iddiasına tepki

Dışişleri Sözcüsü Bilgiç ’ten, İsrail ’in Gazze ’de sivilleri hedef almadığı iddiasına tepki

ABONE OL
Mayıs 26, 2021 20:19
Dışişleri Sözcüsü Bilgiç ’ten, İsrail ’in Gazze ’de sivilleri hedef almadığı iddiasına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilgiç, yaptığı yazılmış açıklamada, UNRWA Gazze Direktörü ’nün, İsrail ’in 11 gün boyunca Gazze ’ye karşın sürdürdüğü, 66 ’sı çocuk 250 ’den artı Filistinlinin öldürülmesine ve 2 binin üzerinde kişinin yaralanmasına yol açan saldırılarında, sivillerin gaye alınmadığı biçiminde basına yansıyan iddiaların yanlış, talihsiz ve son derece tehlikeli olduğunu ifade etti. Bilgiç, İsrail ’in Gazze ’ye karşın saldırılarında UNRWA binalarının ve okullarının büyük ölçüde zarar gördüğünün, doğrudan ajans göre yapılan açıklamalarda belirtilmiş olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“İsrail ’in saldırılarında, Filistinli masum sivillerin yanı sıra, okullar, hastaneler, destek kuruluşları ve medya organları gibi sivil binaların hedef alındığı, bölgede tahsis yapan uluslararası basın kuruluşları göre, başta hakiki zamanlı görüntülerle almak üzere, inkar edilemeyecek şekilde belgelenmiştir. Hayatını kaybeden çocuklardan 19 ’unun UNRWA okullarında öğrenci oldukları da UNRWA ’nın saldırılara ilişkin hazırladığı günlük şart raporlarında kayıtlıdır. UNRWA ’nın Gazze ’deki bahsekonu görevlisinin açıklamaları, İsrail ’in fazla, orantısız ve ayrım gözetmeyen zor kullanımını gözardı ederek sahadaki gerçekleri çarpıtmaktan ve Filistin halkının acılarını artırmaktan diğer bir amaca hizmet etmemektedir.”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.