X
Emine Erdoğan, Beyoğlu’nda atıktan dönüştürülen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını yaptı
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Emine Erdoğan, Beyoğlu’nda atıktan dönüştürülen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını yaptı

Emine Erdoğan, Beyoğlu’nda atıktan dönüştürülen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını yaptı

ABONE OL
Haziran 6, 2021 09:43
Emine Erdoğan, Beyoğlu’nda atıktan dönüştürülen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beyoğlu Belediyesi, Dünya Çevre Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte, ilçede Sıfır Atık Projesi dahilinde toplanan her bir atığın toplanış ve değişim öyküsünü katılımcılarla paylaştı. Etkinliğe katılan Emine Erdoğan, yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un eşi Sabriye Şentop ile Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde, toplanan atık malzemelerden üretilen ürünlerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştiren Erdoğan, daha sonra Şişhane Meydanı’nda kurulan geri mutasyon stantlarını gezdi. Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Emine Erdoğan’a ilçede yapılan geri değişim çalışmalarıyla ilgili veri verdi.

ATIK MALZEMELERİN GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILMASI UYGULAMALI OLARAK GÖSTERİLDİ

Beyoğlu’nda Sıfır Atık Projesi kapsamında meslek birliği yapılan firmalar, Şişhane Meydanı’nda kurulan stantlarda, atık malzemelerin geri dönüşüme nasıl kazandırıldığını uygulamalı olarak katılımcılarla paylaştı. Etkinlikte keza, kaynağında bambaşka toplanan atık camların kırılıp işlemden geçirilerek yeni ürünlerin üretildiği atölye çalışması gerçekleştirildi. Emine Erdoğan da tarihi belediye binasının balkondan yapılan atölye çalışmalarını izledi. Emine Erdoğan, “Sıfır Atık” belgesini, Yıldız’a ibraz etti. Erdoğan, Beyoğlu Belediyesinin Hatıra Defteri’ni de imzaladı.

BEYOĞLU BELEDİYESİ, ATIK MALZEMELERİ GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRIYOR

class=’cf’>

Beyoğlu Belediyesi, Emine Erdoğan’ın himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı göre yürütülen Sıfır Atık Projesi’ni dahilinde hummalı bir egzersiz yürütüyor. Atık ilaçlar, organik atıklar, atık camlar, atık piller, bitkisel atık yağlar, atık elektrikli ve elektronik eşyalar ile dokuma atıkları kaynağında bambaşka toplanarak geri dönüşüme kazandırılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının geri mutasyon çalışmaları kapsamında belirlemiş olduğu bütün esasları eksiksiz bir biçimde yerine getiren Beyoğlu Belediyesi, 250 bin nüfusun altında Sıfır Atık Belgesini almaya yargı şampiyon öncü belediyelerden birisi oldu.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.