X
Erdoğan açıkladı: PKK ’nın Mahmur sorumlusu öldürüldü

Erdoğan açıkladı: PKK ’nın Mahmur sorumlusu öldürüldü

ABONE OL
Haziran 7, 2021 05:02
Erdoğan açıkladı: PKK ’nın Mahmur sorumlusu öldürüldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ’ın “terör örgütü PKK ’nın kuluçkası” olarak tanımladığı ve geçen hafta muhabere ettiği Kuzey Irak ’taki Mahmur Kampı ’nın genel sorumlusı “Hekim Hüseyin” kod adlı Salman Bozkur, Ulusal İstihbarat Teşkilatı ’nın (MİT) nokta operasyonuyla etkisiz hale getirildi.

Bozkur ’un öldürüldüğünü önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından duyurdu. Erdoğan, “Buradan milletimize hoş bir bilgi vermek istiyorum. Terör örgütü PKK ’nın üstteki düzey yöneticisi ve Mahmur genel sorumlusu ‘Hekim Hüseyin ’ kod adlı Selman Bozkur, dün (önceki gün) Ulusal İstihbarat Teşkilatı ’mızın kahramanları tarafından etkisiz hale getirildi. Hain ve bölücü örgütün Mahmur ’u terörün ‘kuluçka merkezi ’ olarak kullanmasına müsaade etmeyecek, terörü kaynağında kurutmaya devam edeceğiz” paylaşımında bulundu.

YANINDAKİLER DE ÖLDÜRÜLDÜ

class=’cf’>

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, önceki gün yapılan nokta operasyonda Bozkur ’la birlikte beraberindeki iki terörist de etkisiz ışık halkası getirildi. Edinilen bilgiye takriben PKK/KCK ’ya 1990 ’larda katılan Selman Bozkur uzun yıllar, örgütün Avrupa ’daki faaliyetlerini organize etti, bu kapsamda örgütün İngiltere sorumluluğunu da yürüttü. Mahmur ’da görevlendirilmeden önce Kuzey Irak ’ta örgütün illegal para trafiğini yönetti. Kandil alanında sıkışan PKK/KCK ’nın, Mahmur ’a ağırlık vermesi üstüne Mahmur Genel Sorumluluğu ’na getirildi.

NOKTA OPERASYONU YAPILDI

İstihbari analizler sonucu, PKK/KCK ’nın Mahmur Kampı ’na Kandil dek yük verdiği, sığınmacı kampı adı aşağıda eylemci kadrolarını bu alandan tedarik ettiği ve özel olarak Türkiye ’ye karşısında terör eylemlerinde bulunmak için yetiştirdiği belirlendi. MİT ’in sahadan gelen istihbaratlar doğrultusunda adım adım izlediği Bozkur, önceki gün uygun bir yerde yapılan nokta operasyonla beraberindeki iki teröristle birlikte etkisiz ülkü getirildi.

‘KANDİL KADAR ÖNEMSİYORUZ ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde, TRT ’de katıldığı programda, Mahmur için ‘Gaz Lambası ’in kuluçka yuvası ’ benzetmesi yapmıştı. Erdoğan, “Mahmur, Gaz Lambası ’in hemen hemen kuluçka yuvasıdır. Birleşmiş Milletler (BM) temizlemezse BM üyesi olarak biz temizleriz. Bu kuluçka yuvası kent merkezinde palazlanıyor. Eğer bunun üstüne biz gitmeyecek olursak bu kuluçka yuvası üretmeye devam edecektir” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan, “Mahmur ’u en düşük Kandil kadar önemsiyoruz” diyerek, işlem sinyali vermişti.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.