X
Fahrettin Altun: Milletimiz oyunun farkında

Fahrettin Altun: Milletimiz oyunun farkında

ABONE OL
Mayıs 27, 2021 11:37
Fahrettin Altun: Milletimiz oyunun farkında
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İletişim Başkanlığı kadar ‘Millet İradesine Darbe: 27 Mayıs 1960 Darbesi’ başlıklı milletlerarası bir konferans düzenlendi. Çevrim içi olarak gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptı. Altun, 27 Mayıs 1960 darbesinin arkasından güya bir mahkeme göre idama hükümlü edilen Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ı rahmetle andığını, milletin onların kararlılıklarını, mücadelelerini ve hizmetlerini tekrar tekrar saygıyla ve minnetle hatırlayacağını açıklama etti.

27 Mayıs darbesinin, ‘vesayet rejiminin doğum anı’ olarak adlandırılabileceğini gösteren Altun, zira ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesinin ayaklar altına alınmasıyla başlayan darbeler döneminin uzun yıllar devam ettiğini; 27 Mayıs darbesinin açtığı yolun 12 Mart muhtırası ve 12 Eylül darbesinden geçerek, 28 Şubat sürecine dek ulaştığını söyledi.

‘DARBE SEVDALILARI HER DÖNEMDE VARLIK GÖSTERMEYE ÇALIŞMIŞLARDIR’

class=’cf’>

Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın liderliğinde atılan bütün adımlara rağmen, vesayet ve darbe zihniyetinin hâlâ ayakta olduğuna sinyâl eden Altun, şunları kaydetti:
“Bu zihniyet, yıllar içinde kendisini bambaşka yol ve yöntemlerle hayata geçirmeye çalışmıştır. Vesayetçiler ve darbe sevdalıları dıştan aldıkları talimatlarla her dönemde varlık göstermeye çalışmışlardır. 27 Mayıs’tan beri değişmeyen tek özellikleri ise milletimize yönelik kin ve düşmanlıkları olmuştur. Üzülerek görüyoruz fakat, bugün darbe ve vesayet özlemi duyanların bir kısmı, demokrasi ve özgürlükler konusunda ahkam kesmekten geri durmuyor. Milletimiz, her fırsatta bu meyanda nutuk atanların, karanlık odaklarla meslek tutanların ve e-muhtıraları destekleyenlerin, 15 Temmuz alçak darbe girişimi sırasında kahvelerini yudumlayıp, işgal girişimini büyük bir sevinçle televizyondan izlediklerini net bir şekilde görmüştür. Bunlar, kuzuyu kurtla öldürüp, çobanla birlikte yiyen, sonradan da sahibiyle birlikte matem tutanlardır. Bunların bir bölümü, geçmişte aldıkları derslere rağmen, darbe özlemlerini ele vermeden edemiyorlar. Bunlardan bazıları Sayın Cumhurbaşkanımıza ‘Sonun Menderes’e benzemesin’ diye ahlaksızca bir tehditte bulunabiliyor ve üstelik bu kişiler Gazi Meclisimizin çatısı aşağıda faaliyet göstermeye devam ediyorlar.”

Fahrettin Altun, bu vesayet sevdalılarının belli başlı derdini bildiklerini belirterek, “Yabancı servislerin hesabına devletimizin kılcal damarlarına nüfuz edenleri, sivil toplum adı altında fitne tohumu ekenleri, Türk dış politikasını Batıcı bir tiryakilik tuzağına mahkum etmek isteyenleri mükemmel biliyoruz. Ordumuzla, emniyet güçlerimizle, isimsiz kahramanlarımızla terör örgütlerini topraklarımızdan ve sınırlarımızdan söküp atmamızdan rahatsız olanları iyi biliyoruz. Sırtını terör örgütüne dayayanları, ‘Terör örgütü Türkiye’ye tehdit değildir’ diyenleri, ‘Suriye’de, Libya’da, Karabağ’da, Kıbrıs’ta ne işimiz var’ diye bizi sorgulayanları mükemmel biliyoruz. Hiç merak etmeyin, bunları aziz milletimiz de biliyor” diye konuştu.

class=’cf’>

‘DARBOĞAZI SİYASET KADINSI MEKANİZMALARLA AŞMAYA ÇALIŞIYORLAR’

Sandık yerine sokakları karıştırmaya çalışmak ne ise bugün kabahat örgütlerinin tezviratları üzerinden muhalefet yapmaya çalışmanın da o olduğunu vurgulayan Altun, “Muhalefet, iktidar için her yolu mübah gördükçe milletimiz onları iktidara layık görmeyecektir” dedi.

Muhalefetin, yaşadığı siyasetsizlik darboğazını algılama operasyonlarıyla ve siyaset dışı mekanizmalarla aşmaya çalıştığını açıklayan Altun, bunun beyhude bir çaba olduğunu söyledi.

Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde son 20 yılda AK Parti hükümetlerinin milletin verdiği emanete sahip çıkarak, Türkiye ’nin geçmişteki kaotik günlere dönmemesi için her alanda manâlı mücadeleler verdiğini ve büyük başarılar elde ettiğini bildirdi.

class=’cf’>

Bir yanlamasına Türkiye’de kabahat örgütlerinin beli kırılıp devlet otoritesinin ülkenin en ücra köşelerine ulaştırıldığını anlatan Altun, öte taraftan bölgede devlet idaresi olmayan ülkelerin Türkiye ’ye savaş ekonomisi ile terör ve kabahat örgütleri ithal etmelerinin önüne geçildiğine dikkati çekti.

Fahrettin Altun, terörün, kabahat örgütleri ile olan ilişkisini de göz önüne alarak izledikleri milli güvenlik politikalarının hem DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi örgütlerini büyük bir hezimete uğrattığını keza de terörden beslenen illegal yapıların ortadan kalkmasını sağladığını belirtti.

class=’cf’>

‘MİLLETİMİZ OYUNUN FARKINDA’

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde bugün Türkiye’nin bölgede bir istikrar ve güven adası olduğunu açıklayan Altun, şöyle dedi:
“Hamdolsun bugün Türkiye içerisinde terör örgütleri ve yasadışı yapılanmaların karanlık operasyonel alanları kalmamıştır. Tarih her tarafında Türkiye’ye aleyhinde etkinlik gösteren yabancı güçler, kendilerine yerel bir piyon aramışlardır. Buna mukabil, Türkiye’de tutunamayan suç örgütleri de kendilerine birer tanıdık olmayan hami aramıştır. Denenen süreklilik ve oynanan oyun defalarca aynı olmuştur. Üzerine basa basa söylüyoruz; Türkiye ile diplomatik ve hukuki meseleleri olan kimi aktörlerin yasal zemini bir kenara bırakıp, illegal yapılanmalara tevessül etmesi bu aktörlerin çaresizliğini göstermektedir. Bunlarla mücadeleye devam edeceğiz. Türkiye’nin bu girişimlere verilecek cevabı olmuştur, kesinlikle olacaktır. Biz 1990’lardaki zihniyetle, örgütlerle, çetelerle uğraş ederek bugünlere geldik. ‘Eski Türkiye’ diye anlattığımız şey, işte tam da budur. Suç örgütleri ve çete mensupları karanlık yapılarla iş birliği yaparak Türkiye’nin istikrarsızlaştırılmasına, ülkemizin dışa bağımlılığının pekiştirilmesine hizmet etti. Faili meçhuller bizim dönemimizin değil, bizden önceki dönemlerin kahredici bir gerçeği idi. Biz bu kirli mekanizmalarla mücadele ettik. Terörle mücadele ettik. Türkiye’nin terörle, terör örgütleriyle tasarı edilen bir ülke olmasının önüne geçtik. Bunu yaparken vesayet odakları ile karşı karşıya kaldık. Onları da tarumar ettik. Bugün 1990’ların karanlık aktörlerinin suçlama ve iftiralarından medet umanlar geçmişte de FETÖ’den, PKK’dan medet ummuşlardı. Gereksiz Yere heveslenmesinler. Milletimiz bu oyunun farkındadır.”

class=’cf’>

27 Mayıs 1960 darbesinin sene dönümünde darbe sevdalılarına net bir mesaj gönderdiklerini gösteren Altun, “Ne yaparsanız yapın, Türkiye’nin kutlu yürüyüşüne engel olamayacaksınız. Hangi komploları kurarsanız kurun, milletimizi durduramayacaksınız. Kimlerle karşılıklı olursanız olun, milletimizle gönül bağımızı koparamayacaksınız” diye konuştu.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.