X
Geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları maketlerle Çanakkale sergisi açtılar
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları maketlerle Çanakkale sergisi açtılar

Geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları maketlerle Çanakkale sergisi açtılar

ABONE OL
Mart 18, 2021 06:50
Geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları maketlerle Çanakkale sergisi açtılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları maketlerle Çanakkale sergisi açtılar

Darıca Bağlarbaşı Mahallesi’nde yer alan Faik Şahenk İlkokulu’nun öğrencileri, mektep yönetimi ve öğretmenlerin de desteğiyle atık kartonlar, tek kullanımlık plastik pet şişeler, bardaklar ve dış cephe kaplamalarını kullanarak yaptıkları maketlerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma sergisi açtı. Sergide yer alan atık malzemelerden üretilmiş tank, top, tüfek, Şehitlik Abidesi, Anıtkabir ve asker maketleri büyük ilgi çekti.

‘FARKLI ATIK VE GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİ KULLANILDI ’

Öğrencilerin geri mutasyon malzemeleri kullanarak hoş bir egzersiz yaptığını söyleyen Faik Şahenk İlkokulu Müdürü Mustafa Sağdıç, “Çanakkale ruhunu yansıtmak için geri mutasyon malzemelerini kullanarak güzel çalışmalar ortaya koyduk. Amacımız burada farkındalık yaratmaktı. Tüm çalışmalarda çocuklarımızın emeği var. Tüm çalışmalarımıza, tüm okul olarak katıldık. Her çocuğumuz ayrı atık ve geri mutasyon malzemelerini getirerek bir obje meydana getirdi. Bu şekilde Çanakkale ruhunu öğrencilerimize aşılamış olduğumuz kanısındayım. Güzel bir çalışma oldu. Öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Geri dönüşüm malzemelerinden yaptıkları maketlerle Çanakkale sergisi açtılar

‘ÇANAKKALE RUHUNU YAŞATABİLMEK ADINA ÇALIŞMA YAPTIK ’

Çanakkale ’yi okullarına getirmek namına öğrencilerle birlikte egzersiz yaptıklarını ifade eden sınıf öğretmeni Mustafa İlhan, “Öncelikle Çanakkale ruhunu canlı tutmak, ulusal duygularımızı ön plana çıkarabilmek için geri dönüşüm malzemeleriyle, öğrencilerimizle böyle bir egzersiz yaptık. Geçen yıl ve bu sene pandemi nedeniyle öğrencilerimizi Çanakkale ’ye götürüp gezdirme imkanımız olmadı. Biz de Çanakkale ’yi buraya getirmek namına, Çanakkale ruhunu burada yaşatabilmek adına öğrencilerimizle bu çalışmaları yaptık. Hepsini geri mutasyon malzemelerinden, atık kartonlardan, su şişelerinden, dış cephe kaplamalarından yaptık. Bunların tamamı el işi. Birçoğunu çocuklar yaptı. Bizim de katkılarımız oldu ve ortaya güzel bir çalışma çıktı. Öğrencilerimiz de çok duygulandı” şeklinde konuştu.

‘18 MART TARİHİNİN ÖNEMİNİ BİR KERE DAHA HİSSETTİK ’

Evindeki atık malzemelerden bir maket hazırlayan üçüncü derslik öğrencisi Emine Su Koç, “Çanakkale projesi zarfında evdeki atık malzemelerle bir proje yaptım. Tarihte yaşamış 16 Türk devletini tarif etmeye çalıştım yaptığım çalışmada. Arkadaşlarımın da çok güzel projeleri ve resimleri oldu. 18 Mart tarihinin önemini bir kere daha hissettik. Öğretmenimize bu çalışmayı yaptırdığı için teşekkür ederim” dedi.

‘SAVAŞ ALANINDA YAŞANANLARI RESMETMEK İSTEDİM ’

Sergiye atık malzemelerden yaptığı resimle katılan üçüncü sınıf öğrencisi Eymen Özbakan, “Ben de çalışmamı atık malzemelerden yaptım. Ortaya çok hoş bir alıştırma çıktı. Askerler ve savaş derhal yaşananları resmetmek istedim umarım herkes beğenir” ifadelerini kullandı.

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.