X
Gülen ’in yeğeni itirafçı oldu: ‘Amcam FETÖ’nün lideridir ’

Gülen ’in yeğeni itirafçı oldu: ‘Amcam FETÖ’nün lideridir ’

ABONE OL
Haziran 6, 2021 04:37
Gülen ’in yeğeni itirafçı oldu: ‘Amcam FETÖ’nün lideridir ’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Örgüt yöneticiliği suçundan tutuklanan Selahaddin Gülen ’in 34 sayfalık ifadesi ortaya çıktı. Etkili pişmanlıktan yararlanan yeğen Gülen, örgütün faaliyetleri hakkında detaylı açıklamalarda bulundu, örgüt şemasını çizdirdi. Tebessüm Eden, “Örgüt içindeyken bunun farkına varmadım. Şu Anda görüyorum fakat amcam Fetullahçı Terör Örgütü ’nün lideridir” diyerek özet olarak şunları söyledi:

ADİL YETIM KAPAN KURDU

– “2016 Temmuz ayında, darbe girişimi ardından Pensilvanya ’da amcamın yanına dıştan hiçbir ziyaretçi alınmadı. Bu dönemde yalnızca mollalar, istişare heyeti ve Alp Aslandoğan vardı. Daha Sonra gittiğimizde 15 Temmuz ile alakalı olarak verilen kararlar; örgüt içerisinde gelen tüm misafirlere Adil Öksüz ’ün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile anlaştığını bize kapan kurulduğunu, bu darbe girişimi ile alakalarının olmadığını söylüyorlardı. Cemaatin tabanına kadar bu bilginin bu şekilde lanse edilmesi istenildi. Emniyet önlemleri en üst seviyeye çıkartılarak kampın etrafına özel güvenlikler tutuldu. Kamp içerisi gece görüşlü ve sensörlü kameralar ile donatıldı.

ÖLDÜKTEN SONRA BAŞA GEÇECEK

class=’cf’>

– Amcam Fetullah Gülümseyen ’in bakış açısı ile Mustafa Özcan ’ı söz dinlemeyen bir çocuk gibi nitelendiriyordu. Kendi fikrim olarak Mustafa Özcan, amcam öldükten sonradan örgütün başına geçecek kişidir.

– 2018 yılı Temmuz ayı gibi amcam Fetullah Gülen ’in yanında gittiğimde, Adaletli Öksüz ’ün ailesi Abdulhadi (Adil Öksüz ’ün kayınbiraderi) tarafından kampa getirilmişti. Bu şahısların niçin buraya getirildiği konusunda bir bilgim yoktu.

– 15 Temmuz olayından haberim yoktu. Örgüt içindeki psikolojik koşul adamakıllı ümitsizliğe girdi. Birçok birey Amerika ’da örgütten kopmaya başladı.

– Örgütün Amerika ’da birçok okulu var. Her okul için takvim 10 milyon dolar gibi bir kaynak ABD hükümetinden sağlanmaktadır.”

GAYBUBET EVLERİNE DEVAM

(15 Temmuz ’dan sonradan örgütün durumu) Türkiye için örgütün eleman kazandırılmasında oran oldukça azaldı. Amcamdan duyduğum, ‘Bu olay hayra vesile oldu, her ne kadar Türkiye kapısı bizim için kapansa da bütün dünya size kucak açtı ’ demişti.

Ali Ursavaş bir sohbette, ‘Türkiye ’de çoğu gönüldaşımız var, onlar kendilerini gizliyorlar, bizden bir umut bekliyorlar ’ demişti. Mollalar da ‘Türkiye ’de gaybubet evlerine devam edilsin, eski sistemi hatırlatacak uygulamalara devam edilmesi gerekiyor ’ demişti.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.