X
Hiç gitmediği hastanede muayene olduğunu öğrendi

Hiç gitmediği hastanede muayene olduğunu öğrendi

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:43
Hiç gitmediği hastanede muayene olduğunu öğrendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞARKÖY (Tekirdağ),- TEKİRDAĞ ’ın Şarköy ilçesinde emekli cihaz mühendisi Ezel Kundak (73), E-Nabız uygulamasını denetleme ettiği sırada 29 Aralık ’ta İstanbul ’daki özel bir hastanenin kardiyoloji servisinde kimlik bilgilerinin kullanılarak tetkik olunduğunu ve yazdırılan ilacın alındığını gördü. Kundak, savcılığa başvurarak, özel hastane ve kimlik bilgilerini kullanan kişiden davacı oldu.

Şarköy ’de yaşayan Ezel Kundak, koronavirüs aşısıyla ilgili bilgilere varmak üzere -Nabız uygulamasına girdi. Kundak, bilgilerini denetim ettiği sırada 29 Aralık ’ta İstanbul ’daki özel bir hastanenin kardiyoloji servisinde kimlik bilgilerinin kullanılarak muayene olunduğunu ve 31 Aralık ’ta da namına yazılan reçeteyle eczaneden ilaç alındığını fark etti. Şarköy Cumhuriyet Savcılığı ’na başvuran Ezel Kundak, özel hastane ve kimlik bilgilerini kullanan kişiden davacı oldu.

E-Nabız uygulamasında muayene olduğu İstanbul ’daki özel hastaneye hayatında hiç gitmediğini gösteren Kundak, “Olayı öğrendikten daha sonra ilgili hastaneyi de aradım. Hastane yetkilileri bana şahsın telefonla randevu alarak muayeneye geldiğini söyledi. Ben de, o hasta orada ölse ben kendimi yaşıyor olarak nasıl kanıt edeceğim diye sordum. Bana, haklı olduğumu söyleyip özür dilediler. Bu duruma benim değin onlar da baş döndürücü” dedi.

Ezel Kundak, ayrıca hastane hem de namına muayene olan kişiden davacı olduğunu dile getirerek, “Kimlik göstermeden o kişiye hizmet verdiğinden nedeniyle hastaneden de şikayetçiyim. Çünkü hastaneye gittiğimde benden kimlik istiyorlar. O şahıs niçin kimlik göstermedi ya da ne nesil kimlik gösterdi? Aradığımda o vatandaşın telefonla randevu aldığı söyleniyor. Ben de randevu alıyorum ama gittiğim vakit kimlik istiyor hastane. O hastaneler kimlik göstermeden bu şahsa nasıl hizmet vermiş? O şahsı kaydeden, sorumlu hastayı nasıl kabul etmiş. Bu olay bir nevi dolandırıcılık. Başkasının namına devleti dolandırmak” diye konuştu.

 

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.