X
İmamoğlu: Çevreye etkisi açısından durdurmak zorundaydık

İmamoğlu: Çevreye etkisi açısından durdurmak zorundaydık

ABONE OL
Haziran 7, 2021 16:20
İmamoğlu: Çevreye etkisi açısından durdurmak zorundaydık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekrem İmamoğlu, “Deprem açısından oraların çevre ile ilgili oluşturduğu risk açısından burayı doldurmamız lazım. Dolduğumuz yerleri, yarın kredi bulduğumuzda açmamız 1 ay. Bizim proje onay çabalarımız devam edecek. Kredi bulgu çabalarımız devam edecek; aynı öteki yerlerdeki gibi. Bulduğumuz anda, açmamız 1 ay. Onun için, yani bugün haykırış figan bağıranlar, siyasetin en çirkinini yapıyorlar. bundan başka kendini kanıt etmek isteyenler var; siyaseten seçilmiş arkadaşlar. Onlara da üzüntüyle bakıyorum. Keşke bizi arasalar, veri alsalar. Yani biz, telefonun ucundayız her konuda. Gelsinler bizden sunum istesinler ya da arkadaşlara gitsinler sunum versinler; lakin öğrenmek isteyene. Ona yapacak bir şey yok” dedi. 

“HATTI VERİMLİ ÜLKÜ GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

İmamoğlu, “Arkadaşlarım, şu an inşaatı devamlı Göztepe-Ümraniye hattını ve Bostancı-Dudullu hattımızda kesen bir kol haline getirip, o hattı daha verimli ülkü getirmeye çalışıyorlar. Buraları; totaliter, İstanbul’u doğu-batı ekseninde kesen bir hatta dönüştürüp, daha kolay onaylama ve daha basit kredi bulabilme çabası içerisine giriyoruz. Yalnızca Sultanbeyli-Çekmeköy hattıyla yok, bununla birlikte öteki kesen hatları da birbirlerine bağlayan, daha verimli bir hatla proje çalışmalarını arkadaşlarım sürdürüyor. O bakımdan bizim niyetimiz nettir. Tekrar ediyorum: Bu hattı iptal etmedik. Lakin şu anda yapamadığımız için, çevreye etkisi açısından durdurmak zorundaydık. İstanbullular ve oradaki vatandaşlarımız merak etmesinler. Doğru karar verdik, onların hayatlarını riske atmamak adına. Lakin yarınlarda para bulduk, kaynak bulduk, -tabii önce hükümetin onayı gerekiyor- hemencecik başlarız. 1 avuç içi da oraları açarız; dert etmesinler” ifadelerini kullandı.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.