X
İmplant tedavisi artık çok kolay!

İmplant tedavisi artık çok kolay!

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:17
İmplant tedavisi artık çok kolay!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diş implantları, kaybedilmiş diş kökünün yerine yerleştirilen ve diş kökünün işlevini yerine getirmesi beklenen titanyum vidalardır. Yedek diş, bu vidaların üstüne takılır. İmplant tedavisiyle doğal diş yapısına en yakın onarımı yerine getirmek olası olur.

DİŞ İMPLANTLARINDA TEDAVİ SÜRECİ NASIL OLUR?

Günümüzde implant tedavisinde gelinen son noktada bundan böyle hastalara benzer gün implant uygulanıp protezleri yapılabilmektedir. Ağızlarında hiç dişi olmayan hastalarda daha aşağı çeneye ve üst çeneye 4 ’er adet implant veya daha aşağı çeneye 4 adet üstteki çeneye ise 6 adet implant uygulanarak benzer gün içinde sabit gecici protezleri yapılabilmektedir. Hatta hastanın kullanmakta olduğu hareketli protezleri var ise; bunları yeni yapılan implantlara uyarlayarak implantların kemikle kaynaşma süresi olan 2-3 ay her tarafında sabit ve geçici protez olarak kullandırabiliyoruz. 2-3 ay sonra ise hastanın daimi protezleri yapılmaktadır.

Tek diş eksikliğinde veya birden pozitif diş eksikliğinde de bu operasyon yapılabilir. Ara Sıra travmaya veya başka nedenlerden nedeniyle hastaların özellikle ön dişleri çekime gidebilmektedir. Böyle durumlarda implant tedavisi ile birlilte hastanın kendi dişini geçici olarak kullandığımız durumlar söz konusu olabiliyor.  

İMPLANTLAR UZUN ÖMÜRLÜ MÜDÜR?

Ağız içinin ve dişlerin bakımı ne kadar iyi yapılırsa implantların ömrü de o denli uzun olur. 

AVANTAJLARI NELERDİR?

İmplant uygulaması, diğer geleneksel yedek uygulamalarına göre fazla daha iyi sonuçlar verir. 

— Komşu dişlerin kesilmelerine lüzum kalmaz, orijinal dişler korunur.
— Kemik erimesini önler.
— Daha iyi tavır, ısırma ve çiğneme fonksiyonu sağlar.
— Daha estetiktir.
— Daha dayanıklıdır.
— Rahat ve güvenilir bir uygulamadır.
— Uzun vadede değerlendirildiğinde daha ekonomiktir.

Pek çoğumuz, dişlerimizle ilgili bir sorun olduğunu ama çok şiddetli ağrılar çektiğimizde kabul ederiz. Sebebi dişçi korkusu ya da hesaplı kaygılar olabilir. Lakin sorun hiçbir vakit tek bir dişle sınırlı kalmaz ve günler geçtikçe hem diş doktoru korkusu keza de hesaplı külfet gitgide artarak artar. Düşüncesiz korkulardan kurtulmanın yolu ise uyumlu diş doktoru ziyaretleridir. Sorunların daha başından saptama ve çare edilmesi ise çok daha basit ve ekonomiktir.

İmplant tedavisi artık çok kolay

arpanetmedya.com’a katkıları için teşekkürler.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.