İstanbulda çatı katında 8 günlük kâbus

İstanbul’da çatı katında 8 günlük kâbus!

ABONE OL
Haziran 3, 2021 13:28
İstanbulda çatı katında 8 günlük kâbus
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maltepe Gülensu Mahallesi’nde oturan Elanur A. (14) aynı okulda öğrenim gören Murat A.(17) ile arkadaş oldu. İddiaya göre, telefonu olmadığı için sosyal medya hesabından görüşmeye başlayan Elanur A. bir zaman daha sonra tehditler almaya başladı. Son olarak 24 Mayıs’ta Murat A. ile okulda karşılaşan Elanur A. bıçak zoru ile önce Tuzla’ya götürülürken, sonra da Maltepe Zümrütevler’de bir binanın çatı katına getirilerek burada 8 gün boyunca cebren tutuldu. Son olarak Murat A.’yı gezmek için ikna eden Elanur A. dışarı çıktıktan sonradan Murat A.’nın annesi ile karşılaştı. Murat A.’nın ailesinin polisi araması üzerinde genç kız kurtarılarak polis merkezine götürüldü.

Yaşadıklarını anlatan Elanur A. (14), “Telefonum olmadığı için sosyal ağ hesabından beni ekledi. sosyal ağ üzerinden konuşmaya başladık. Konuşmalar esnasında sapıkça mesajlar atmaya başlayınca ben arkadaşlığımı sonlandırmak istedim. Ama beni korkutma etmeye başladı” dedi. sonradan mektep çıkışında Murat A.’nın peşine takıldığını gösteren Elanur A. “Sırtıma bıçak dayadı. Beni kolumdan tutarak zor kullanarak götürmeye başladı. Mahalle sessiz olduğu için kimse görmedi beni. Ondan sonra beni Gebze Harem minibüslerine bindirerek Tuzla’ya götürdü” şeklinde konuştu.

“GÜNLERCE ORADA AÇ KALMIŞ”

class=’cf’>

Elanur A. sonradan da Murat A.’nın kendisini Zümrütevler’de bir binanın çatı katına götürdüğünü anlattı.

Elanur A., “Burada çatı katında kaldık. Yemek edinmek için gece dışarı çıkıyordu. Bayat ekmek alıp geliyordu. Tahtanın üzerinde yattım bu sürede. Battaniye çalıp getirdi. Onun üzerinde yattım. Çatı katı yüksek olduğu için onun yardımı ile girip çıkabiliyordum” ifadelerini kullandı. Murat A.’yı güçlükle dışarı çıkmaya ikna ettiğini anlatan Elanur A. Murat A.’nın annesi ile karşılaştıktan sonradan polisi aradıklarını ve bu şekilde kurtulduğunu söyledi. Elanur A. polis merkezine gittikten sonra da Murat A. ve ailesi kadar şikayetçi olmaması için baskı gördüğünü, kendi ailesi geldikten sonra ise şikayetçi olduğunu dile getirdi.

İstanbulda çatı katında 8 günlük kâbus

Baba Alimerdan A. ise “Kızım 8 gündür kayıptı, uyuyamıyordum. Bunun üzerine kızımın mesajlarını denetleme ettik. Sosyal medyadan bu çocukla konuştuğunu görür görmez gidip polise şikayetçi olduk. Çocuğumuzu sokaklarda aradık bulamadık. Kızımı Zümrütevler’de bir evde günlerce saklamışlar. Günlerce orada aç kalmış. Bulunduktan daha sonra da karakolda davacı olmaması için baskı yapmışlar. Ben de, kızım da onlardan şikayetçiyiz” biçiminde konuştu.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.