İzmir İtfaiyesi’nde tepki çeken görüntülere soruşturma

ABONE OL
Haziran 2, 2021 12:53
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Durum, 30 Mayıs’ta Konak ilçesine ast Toros Mahallesi’nde meydana geldi. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na ait Toros Yangın Eğitim Merkezi’ne gelen 3 kadından biri itfaiye aracının direksiyonuna geçip kullanırken, diğer 2’si de hareket halindeki aracın arkasına tutunarak yolculuk yaptı.

Bu anları, öteki arkadaşları da cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Görüntüler sosyal medyada yayınlandıktan sonra tepki çekti. Bunun üzerine soruşturma başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi Hemşehri İletişim Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Halkımızın can ve mal güvenliğini korumakla görevli itfaiye teşkilatımızın böyle bir olayla anılması kabul edilemez. Yetkili birimler bilgilendirilmiş ve konuyla ilgili sorumlular hakkında soruşturma başlatılmıştır” denildi.

İZMİR İTFAİYESİ: İNCELEME BAŞLATILDI

class=’cf’>

İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada da İzmir İtfaiyesi’nin hizmet sırasında disiplin, ağırbaşlılık ve mesuliyet duygusunu temel tavır modeli olarak benimsediği belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi:
“Bazı internet siteleri ve sosyal ağ hesaplarına yansıyan görüntülerin bahsi geçen disiplin ve yükümlülük anlayışıyla bağdaşmadığı aşikardır. İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı olarak teşkilatımızın saygınlığına gölge düşürecek hiçbir eylem ve davranışa tolerans göstermemiz laf konusu değildir. Olayla ilgili analiz hemencecik başlatılmış, tespit edilen 4 personel hakkında disiplin süreci devreye alınmıştır. Başlatılan soruşturmada sorumluluk sahibi personele yasa, mevzuat ve açıklamalar doğrultusunda ilgili disiplin ve teftiş kurulunun vereceği karara kadar meslek akitlerinin feshi de dahil gereken en ağır yaptırımlar uygulanacaktır.”

İzmir İtfaiyesinde tepki çeken görüntülere soruşturma

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.