İzmirde hastanede dehşet Makasla kovalayıp yumrukladı

İzmir’de hastanede dehşet! Makasla kovalayıp yumrukladı…

ABONE OL
Haziran 3, 2021 09:16
İzmirde hastanede dehşet Makasla kovalayıp yumrukladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne 16 Mayıs sabahı gelen İ.P., bıçakla yaralandığını söyledi. Tezgâhtar hekim Mustafa Tokmak da İ.P.’nin yarasını temizleyerek, dikiş atmak istedi. Operasyon hemencecik İ.P.’nin fazla pozitif hareket etmesi üstüne Tokmak, uyarıda bulundu. İddiaya kadar buna sinirlenen İ.P., dikiş makasını kapıp, Tokmak’ı kovalamaya başladı. Hemşirenin araya girmesi üstüne elindeki makası düşüren İ.P., Tokmak’a yumruk atarak, kaçtı. Durum sonrası Tokmak, İ.P.’den davacı oldu. Polis, saldırganı yetişmek için çalışma başlattı.

‘NÖBETİMİN BİTMESİNE KARŞIN KALDIM’

Durum anını anlatan yardımcı doktor Mustafa Tokmak, “Travma bölümündeydim ve 07.30 sıralarında bıçaklanma şikayetiyle sedyeyle hasta getirildi. İlk bakışta ayağının içinde bıçak yarası gördüm. Zorunlu tetkikleri istedikten sonradan hastayı tomografiye yönlendirdim. Personel hastayı götürüp, getirdikten sonradan hastanın fazla ahenksiz olduğunu ve böylece filmin iyice çekilip çekilmediğinden belli olamadıklarını söylediler. Ardından hastayı sedyeye alıp, ikinci bakısını yaptım. O sırada 5-6 yüzeysel kesisi olduğunu gördüm. Saat 08.00 olunca tahsis devri yaptık ama mesaim bitmesine rağmen kesileri diktikten daha sonra gideceğimi söyledim.

İzmirde hastanede dehşet Makasla kovalayıp yumrukladı...

Dikim işlemini yaparken hasta çok pozitif hareket ediyordu. Ben de kendisine ağırbaşlı olması gerektiğini, bu şekilde devam etmesi durumunda akıcı dikemeyeceğimi söyledim. O da bunun üstüne bana bağırmaya başladı. 16 saatlik uykusuzluk ve gün içindeki yorgunluğun da etkisiyle ben de sesimi yükselttim. Sesleri duyan bir arkadaşım da yanımıza gelmişti. O sırada hasta sedyeye çıktı” diye konuştu.

‘MAKAS ELİNDEN HAFIZA YUMRUKLADI’

class=’cf’>

Saldırganın elindeki makasla ivedi bölümünde kendisini kovaladığını söyleyen Tokmak, “Yanımıza gelen arkadaşım bana zarar vermemesi için onu azıcık itti. Üzerime içten gelirken sedyenin korkuluğuna takılıp yere düştü. Bu sırada onu sakinleştirmeye çalışınca sol elinde dikiş attığımızda kullandığımız makası gördüm. Tutup düşürmeyi denedim fakat başarılı olamayınca kaçmaya başladım. Makası görebilen cümbür cemaat kaçışmaya başladı. Bir hemşire arkadaş, saldırgana sarılarak onu yere düşürdü. Her Tarafta kurtularak üzerime gelmeye başladığında makasın düşmüş olduğunu gördüm. Gelip yumrukladı. Hemşire arkadaşa olaydan sonra niçin kendisini riske attığını sorduğumda ‘Nereye kadar kaçabilecektin?’ dedi.

‘CAYDIRICI CEZALAR OLMADIKÇA ŞİDDETİ BİTİREMEYİZ’

class=’cf’>

Olaydan sonradan şikayetçi olan tezgâhtar doktor Tokmak, maddi şiddetin yanı sıra psikolojik olarak da şiddete maruz kaldıklarını vurgulayarak, “Buna benzer fazla artı olay yaşıyoruz. Her nöbette 10-15 bu stil hasta geliyor. Bu insanlar caydırıcı cezalar almadıkça şiddeti bitiremeyiz. Evet, bizler görevimizi yapıyoruz fakat kesintisiz ‘Bizim vergilerimle ücret alıyorsun, bakacaksın’ gibi sözlere maruz kalıyoruz. Her gün fiziksel olmasa bile psikolojik olarak şiddete maruz kalıyoruz. Saldırgandan davacı oldum. Bundan sonra da adli sürecin takipçisi olacağız. İlk kez bu tarz bir durum yaşadığım için süreci ben de tamamiyle bilmiyorum” diye konuştu.

class=’cf’>

Sağlık çalışanlarının pandemi döneminde çok baskı koşullar altında çalıştığını bildiren Tokmak, “Özellikle pandemi döneminde bu stil şeyler yaşamamız bizleri azıcık daha üzüyor çünkü bu süreçte kendi ailelerini göremeyen fazla fazla sıhhat çalışanı var. Fazla fazla emek veriliyor. İnsanlar sokağa çıkmakta bile tereddüt ederken bizler koronavirüsün içindeydik” dedi.

1 santim detayı... Hastası tarafından bıçaklanan doktor: Cerrahlık yapmak istemiyorum

1 santim detayı… Hastası göre bıçaklanan doktor: Cerrahlık gerçekleştirmek istemiyorum

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.