• Özgür Haberci
  • Gündem
  • Kaptan Bora Ekşi cinayetinde karar! Gözyaşlarına boğuldular: ‘Gözleri cehennemin olsun’

Kaptan Bora Ekşi cinayetinde karar! Gözyaşlarına boğuldular: ‘Gözleri cehennemin olsun’

ABONE OL
Haziran 2, 2021 08:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul 1. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanık Ergin Aktaş, tarafların avukatları ve gemi kaptanı Bora Ekşi’nin yakınları hazır bulundu. Öldürülen gemi kaptanı Bora Ekşi’nin ailesinin ve yaralanan mağdurların avukatları, sanığın indirim yapılmadan cezalandırılmasını istek etti.

“KAPTANI İNGİLİZ KAPTANI, ARKADAŞLARIMI DÜŞMAN ASKERİ OLARAK GÖRDÜM”

Mütalaaya karşısında savunma yapan esir sanık Ergin Aktaş, “Beni isterseniz asın fakat ben doğruları söyledim. Geçirdiğim psikolojik hastalık sonucunda kafamda kurgulayıp, inandığım düşüncelere göre hareket ettim. Gemi kaptanını bile bile isteyerek öldürmedim. Gemiyi savaş gemisi, kaptanı İngiliz kaptanı, arkadaşlarımı da düşman askeri olarak gördüm. Beni öldürecekler diye onlara saldırdım. Yakınlarına kendimi affettiremem, çünkü onların canı gitti. Beni affetmeyeceklerini biliyorum” dedi.

Son sözü sorulan sanık Aktaş, “Gemi kaptanımı seviyordum” dedi. Sanık avukatı Deniz Önen ise sanığa cinayet zeka verilemeyeceğini öne sürdü.

class=’cf’>

Hint Okyanusunda öldürülen kaptan Bora Ekşiye son veda

Hint Okyanusu’nda öldürülen kaptan Bora Ekşi’ye son veda

BİR SUÇTAN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS

Mahkeme heyeti sanık Ergin Aktaş hakkında kaptan Bora Ekşi’yi “Tasarlayarak bile bile öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

4 GEMİ PERSONELİNE ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN 39 YIL HAPİS

Davalı Aktaş “Bile Bile öldürmeye girişim”suçundan İsmail Çeken’e yönelik 11 sene, Taşkın Yılmaz’a yönelik 10 yıl, Suat Kartal’a ve Sedat Kartal’a karşın ise 9’ar yıl hapis almak üzere toplam 39 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Hint Okyanusu ’nda işlenen cinayet davasının görülmesine devam edildi

Hint Okyanusu ’nda işlenen canice davasının görülmesine devam edildi

YARALAMA VE YARALAMAYA TEŞEBBÜSTEN 2 YIL HAPİS

Sanığın Fatih Demirkıran’ yönelik “Mahsus yaralama” suçundan 6 ay hapis ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Sanığın Erhan Gündüz, Coşkun Köse, ve Cenk Çamursoy, Keziban Hazel Tecer’e aleyhinde “Kasten yaralamaya teşebbüs” suçundan ise ayrı ayrı 4 ay 15’er gün hapis olmak üzere toplam 1 sene 6 ay hapis cezasıba çarptıran heyet, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

İKİ KİŞİYE TEHDİT SUÇUNDAN 4 YIL HAPİS

Sanığın Recep Ali Canca ve Osman Batur Altınkaynak’a karşı “Silahlı korkutma” suçundan ise 2’şer sene almak üzere 4 sene hapis cezası verilerek hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Sanığın tutukluluk halinin devamına da hükmedildi.

Türkiyenin kanını dondurmuştu Cani hakkında flaş gelişme

Türkiye’nin kanını dondurmuştu! Cani hakkında flaş gelişme

İNDİRİM UYGULANMADI

class=’cf’>

Kararı ifade eden duruşma başkanı, “Eylemden sonraki tutumların üzerine adalet etmediğini düşündüğümüz için takdir ve haksız tahrik indirimi uygulamadık” dedi. Heyet, sanığın dostça bir vicdan azabı içinde olmaması ve toplum içinde yarattığı ağır tesir sebebiyle hiçbir suçtan takdiri indirim ve kışkırtma indirimi uygulamadı.

Türk gemisinde hayatını kaybetmişti... Babadan yürek yakan sözler

Türk gemisinde hayatını kaybetmişti… Babadan kalp yakan sözler

“AĞABEYİMİN GÖZLERİ CEHENNEMİN OLSUN”

Davanın karara bağlanmasının arkasında gözyaşlarına hakim olamayan gemi kaptanı Bora Ekşi’nin yakınları, “Bora’nın gözleri kabusun olsun”, “Ağabeyimin o güzel gözleri cehennemin olsun” diye bağırarak sanığa karşı çıktı. Bora Ekşi’nin yakınları duruşma salonundan çıkışında da ağlama yakarak gözyaşlarına boğuldular.

class=’cf’>

Bora Ekşi’nin kardeşi Zeynep İrem Ekşi Mutlu, “Ağabeyim, neredesin ağabeyim. Fazla özledim. 530 gündür nefes almıyorum” diyerek gözyaşı döktü.

Okyanustaki Türk gemisinde dehşet gecesi

Okyanustaki Türk gemisinde dehşet gecesi

İDDİANAME

Endonezya’nın Semerang limanından yükünü aldıktan daha sonra okyanusa açılan “İnce Karadeniz” gemisinde 20 Aralık 2019 tarihinde, alet yağcısı olarak çalışan 34 yaşındaki Ergin Aktaş, gemisinin kaptanı Bora Ekşi’yi bıçaklayarak öldürmüş, diğer 8 gemi çalışanını da yaralamıştı. Geminin Sri Lanka’ya ulaşmasının gerisinde yetkililer tarafından gözaltına alınan Aktaş, Sri Lanka’nın Colombo şehrinden özel bir ekiple Türkiye’ye getirilerek 12 Mart 2020’de tutuklanmıştı. Aktaş hakkında Bora Ekşi’yi öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis; 8 kişiye aleyhinde öldürmeye girişim suçundan 72 yıldan 120 yıla dek hapis ve tehdit suçundan da 6 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

class=’cf’>

Kaptan Bora Ekşi cinayetinde karar Gözyaşlarına boğuldular: Gözleri cehennemin olsun

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.