X
Karantinadaki gençler LGS’ye ayrı okulda girdi! Öğrenciler okullara böyle alındı
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Karantinadaki gençler LGS’ye ayrı okulda girdi! Öğrenciler okullara böyle alındı

Karantinadaki gençler LGS’ye ayrı okulda girdi! Öğrenciler okullara böyle alındı

ABONE OL
Haziran 6, 2021 13:50
Karantinadaki gençler LGS’ye ayrı okulda girdi! Öğrenciler okullara böyle alındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bütün yurtta olduğu gibi Çorum’da da LGS sınavı, Covid-19 tedbirleri zarfında yapıldı. Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan öğrenci ve veliler, sabah saatlerinde imtihan salonlarının bulunduğu okullara geldi.

İl genelinde Covid-19 temaslı olan öğrenciler için farklı mektep açılarak sınava girmeleri sağlandı. Kentte koronavirüs testi artı olan veya temaslı olan 6 öğrenci, Ulukavak Mahallesi ’ndeki Cumhuriyet Anadolu Lisesi ’nde sınava girdi. İl Sıhhat Müdürlüğü kadar görevlendirilen araçlara bindirilen 6 öğrenci, sınavın arkasından okullardan alınarak evlerine götürüldü.

Karantinadaki gençler LGSye ayrı okulda girdi Öğrenciler okullara böyle alındı

İSTANBUL’DA HER İLÇEDE BİR OKUL BELİRLENDİ

class=’cf’>

İstanbul’da koronavirüs hastası ya da temaslısı öğrenciler, LGS’ye her ilçede belirlenen bir okulda girdi. tek tek içeri alınan öğrencilere, maskeli ve koruyucu giysi giyen personel eşlik etti. Her çocuk sınava, kimsesiz alındığı sınıfta katıldı.

İlk oturumu saat 09.30’da başlayan LGS’ye koronavirüs hastası ya da temaslısı olduğu için karantinada olan çocuklar, ilçelerde belirlenen tek okulda alındı. Erken saatlerde velileriyle mektep önlerine gelen öğrencilere, bina girişindeki görevli sınava girecekleri sınıfları söyledi. bir bir içeri alınan öğrencilere, maskeli ve koruyucu giysi giyen personel eşlik etti. Her çocuk sınava, tek başına alındığı sınıfta katıldı.

BAHÇEDE HAVA ALMALARINA İZİN VERİLDİ

Sarıyer ’de ise 5 çocuk, Rotary 100. Sene Anadolu Lisesi ’nde sınava girdi. Öbür dersliklerde sınava giren öğrencilerin, bahçeye çıkarak pak hava almalarına müsade verildi.

Koronavirüs karantinasındaki çocuklar, LGSye her ilçede belirlenen tek okulda girdi

Koronavirüs karantinasındaki çocuklar, LGS’ye her ilçede belirlenen tek okulda girdi
MEBden LGS açıklaması

MEB’den LGS açıklaması
Bakan Selçuk, LGS çıkışında öğrenciler ve velilerle bir araya geldi

Bakan Selçuk, LGS çıkışında öğrenciler ve velilerle bir araya geldi

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.