X
Kayseri Valisi Günaydın’dan koronavirüs uyarısı: Gerekmedikçe sokağa çıkılmamasını istiyoruz
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Kayseri Valisi Günaydın’dan koronavirüs uyarısı: Gerekmedikçe sokağa çıkılmamasını istiyoruz

Kayseri Valisi Günaydın’dan koronavirüs uyarısı: Gerekmedikçe sokağa çıkılmamasını istiyoruz

ABONE OL
Mart 17, 2021 11:16
Kayseri Valisi Günaydın’dan koronavirüs uyarısı: Gerekmedikçe sokağa çıkılmamasını istiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Şehmus Günaydın, kentte 100 bin nüfusta görülen koronavirüs olgu sayısının 97,72’den 142,95’e yükselmesinin peşinde basın toplantısı düzenledi. Vali Günaydın, Kayseri’nin son bir haftada olgu sayısı en fazla büyüyen ilk 10 il aralarında olduğunu söyleyerek, “Bunun nedenlerinin başında tedbirlerden uzaklaşmamız ve rehavete kapılmamız geliyor. bir takım kısıtlamaların kaldırılmasıyla ortaya çıkan hareketliliğin fazla pozitif olduğunu, virüsün dolaşım hızının ilimizde yukarılara çıktığını üzülerek görüyoruz. Daha önce Kayseri olarak böyle bir durumla karşılaşmış, ele ele vererek bu sorunun üstesinden gelmiştik. Son zamanlarda hastanelerimizin pandemi servisine gelen hastalarımızın sayısında yüzde 80’nin üzerinde büyüme var. Bu koskocoman bir rakam. Bunun mutlaka aşağı çekilmesi gerekli” dedi.

Kayseri Valisi Günaydından koronavirüs uyarısı: Gerekmedikçe sokağa çıkılmamasını istiyoruz

‘DOĞRU BİLGİ VERMEYENLER VAR’

Filyasyon ekiplerine insanların yanlış veri verdiğini gösteren Günaydın, “bazı kısıtlamaları kaldırdık. Esnaflarımızın, vatandaşlarımızın bu şekilde çalışmalarını açlık ettik; fakat bizim bu dönem içinde tedbirlere uymaktan imtina ettiğimizi bir kere daha gördük. Yeniden benzer durumlarla karşılaşmamak için bizim sonuç alıncaya dek tedbirlerden uzaklaşmamız lazım. Maalesef hala filyasyon ekiplerine doğru veri vermeyenler var. Virüsün yayılma hızını artıran bu davranıştan hızla uzaklaşmamız gerekli. Filyasyon ekiplerinin soruları doğru bilgilerle cevaplandırılmalıdır. Sakladığımız her data daha büyük tehdit oluşturacaktır” diye konuştu.

Bilim Kurulu üyesinden uyarılar... Kısıtlamalar geri döner mi

Bilim Kurulu üyesinden uyarılar… Kısıtlamalar geri döner mi?

‘CANIM SIKILDI’ DİYOR’

Vali Günaydın, Büyükşehir Belediyesinin sıkıntıların pozitif olduğu dönemde otobüslere ayakta yolcu almadığını söyleyerek, “Vatandaşlarımızın sokağa çıkma nedenlerini sorduğumuzda ‘canım sıkıldı’ diyor. Gerekmedikçe sokağa çıkılmamasını istiyoruz. Vatandaşlar can sıkıntısını tamir etmek için toplu taşıma araçları ile Cumhuriyet Meydanına geliyorsa bu son derece hatalı ve riskli bir durumdur. Gerekmedikçe toplu nakliye araçlarını kullanmayalım” ifadesini kullandı. Vali Günaydın ve Başkan Büyükkılıç, açıklamanın arkasından şehrin işlek cadde ve sokaklarında maske, uzaklık ve hijyen denetimi gerçekleştirdi. 

Kırmızı alarm Koronavirüs haritasında 58 il korkuttu... Kısıtlamalar geri dönebilir mi

Kırmızı alarm! Koronavirüs haritasında 58 il korkuttu… Kısıtlamalar geri dönebilir mi?

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.