Kayseride 3üncü Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması sonuçlandı

Kayseri’de ‘3’üncü Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması’ sonuçlandı

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:34
Kayseride 3üncü Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması sonuçlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KAYSERİ, – KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi göre bilim, kültür, sanat ve edebiyat faaliyetleri dahilinde geleneksel ışık halkası getirilen ‘3’üncü Kadı Burhaneddin Şiir Yarışması’nın sonuçları açıklandı.
Bilim, kültür, sanat ve edebiyat faaliyetleri zarfında Kadı Burhaneddin’e adanan şiir yarışmasında kazananlar kesin oldu. Türkiye genelinde 3 bin şairin katıldığı yarışmaya gönderilen şiirler ön jüri göre değerlendirildi. İlk 100 ’e giren şiirler, seçici kurul göre oylandı. Seçici kurulda, Prof. Dr. Ziya Avşar, Prof. Dr. Nurullah Genç, Prof. Dr. Alaattin Karaca, Dr. Celal Fedai, Yavuz Bülent Bakiler, Hayati İnanç, Bekir Oğuzbaşaran, Ali Ayçil, Salih Özgöncü ve Serdar Öztürk yer aldı. Yarışma sonuçlarını ifade eden Salih Özgöncü, “Birinci Hatay ’dan katılan ‘Karabağarzuhâli’ adlı şiiri ile Hüseyin Uzel, ikinci İstanbul ’dan katılan ‘Biliyor musun?’ adlı şiiri ile Berdar Doğan, üçüncü tekrar İstanbul ’dan ‘Çünkü Yukarıya ve Aşağıya Giden Yol Birdir’ adlı şiiri ile Övünç Tuna Bozbey, 4’üncü Karaman ’dan ‘Beş Yaşım Nerde Benim’ şiiri ile İbrahim Şaşırma, 5’inci Sakarya ’dan ‘Hiç Anlatmadığımız Rüyalar’ şiiri ile Şeymanur Duran ve 6’ncı ‘Tahmis-i Gazel-i Fuzuli’ şiiri ile Seda Nur Varol oldu” dedi.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.