Kırıkkalede gönüllü itfaiyeci ve zabıtalar yetiştiriliyor

Kırıkkale’de gönüllü itfaiyeci ve zabıtalar yetiştiriliyor

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:35
Kırıkkalede gönüllü itfaiyeci ve zabıtalar yetiştiriliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hasan AKYILDIZ/KIRIKKALE, – KIRIKKALE’de Yahşihan Belediyesi kadar başlatılan ‘Genç Gönüllü İtfaiyecilik ve Zabıtalık Projesi’ dahilinde, gönüllü itfaiyeci ve zabıtalar yetiştiriliyor.
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz öncülüğünde hazırlanan proje kapsamında, her ay 10 ortaokul öğrencisi pazar günleri itfaiye ve zabıta müdürlüklerinde eğitim alıyor. Yangın tatbikatına katılan ve zabıta ekipleriyle denetimlere çıkan öğrenciler, eğitimi başarıyla tamamladıktan sonradan sınava girip sertifika alacak. Türkiye’nin yer sarsıntısı bölgesinde olduğunu ve böylece depremle ilgili eğitimlerin manâlı olduğunu gösteren Belediye Başkanı Türkyılmaz, “Gençleri bir yıl süreyle eğiteceğiz. Takriben 120 çocuğumuz itfaiyeden eğitim alarak mezun olacak. Çocuklarımız pazar günleri saat 08.00’den 13.00’e değin burada eğitim alacaklar. Eğitimin sonunda öğrenciler sınava emrindeki tutulup sertifika almaya yargı kazanacaklar” dedi.
Proje kapsamında 120 öğrencinin gruplar halinde zabıta mesleği hakkında da eğitim alacağını açıklayan Türkyılmaz, “Kantinlerinde yedikleri simidin, evlerine aldıkları ekmeğin nerede ve nasıl üretildiğini görecekler. Arkadaşlarımız itfaiye eğitiminde olduğu gibi 4 hafta eğim alacaklar ve sınava girecekler. Sertifikayla bir birlikte kendilerine minik hediyemiz olacak. Çocuklara her mesleği küçükken öğretmeliyiz. Tüm meslekleri çocuklara açmalıyız. Yerinde görürlerse arkadaşlara Özgür Haberci de belediye başkanlığı yaptırabilirim” diye konuştu.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.