X
Kırmızı kategorideki Tokat’ta, ‘mavi’ kampanyası

Kırmızı kategorideki Tokat’ta, ‘mavi’ kampanyası

ABONE OL
Mart 18, 2021 12:11
Kırmızı kategorideki Tokat’ta, ‘mavi’ kampanyası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs olgu sayılarının yüksek olduğu Tokat ’ta belediye, ‘Tokat’a mavi yakışır’ sloganıyla kampanya başlattı. Kampanya dahilinde sokak ve sokaklara ‘Tokat ’a mavi yakışır’ yazılmış afişler asıldı. sosyal medya hesaplarından da benzer görsellerin paylaşılıp koronavirüse karşısında alınması gereken tedbirlerin hatırlatıldığı kampanya ile pandemiye aleyhinde duyarlılığın artırılması hedefleniyor.

Kırmızı kategorideki Tokatta, mavi kampanyası

Tokat’ın vaka sayısı yüksek illerden biri olduğunu vurgulayan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, şöyle konuştu:

“Bizler de şehrimizde her anlamda denetimlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Bizler istiyoruz ancak şehrimiz bu yüksek illerden, mavi diye tabir ettiğimiz risksiz illerin arasına girmesini özlem ediyoruz. Bunu yaparken de bir takım farkındalık çalışmaları yapmaya çaba ediyoruz. Dün itibariyle şehrimizde bir kampanya başlattık. ‘Tokat’a mavi yakışır’ diye. sosyal medya hesaplarımızdan, şehrimizdeki billboardlardan ve afişlerle ‘Tokat’a mavi yakışır’ diyoruz. Şehrimiz güzel renkleri barındıran bir şehirdir. Bunu yaparken ayrıca bir espri olsun, keza de akıllarda kalsın diye bazı sloganlar ürettik. Tokat kirazı, domatesi ile ünlü bir şehirdir. Sosyal medyadan takip eden hemşehrilerimize, ‘Her renk dalında güzeldir. Her renk yerinde güzeldir. Biz kırmızıyı Tokatımızın dillere epope kirazında bakmak istiyoruz’ diye güzel paylaşımlar yaparak, ayrıca akıllarda kalsın keza de insanlarımız bu işin daha da idrakinde olsun diye çalışmalar yaptık. İnşallah kısa sürede Tokatımız önce sarı, sonradan da mavi olan illerin arasına dönmesini temenni ediyorum. Maske, mesafe ve hijyen kurullarına uyalım.”

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.