X
“Konuştukça” gurur duyduğum bir iş

“Konuştukça” gurur duyduğum bir iş

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:17
“Konuştukça” gurur duyduğum bir iş
0

BEĞENDİM

ABONE OL

◊ Kanal D ’de hafta sonları ekrana gelen “Konuştukça” programıyla evlere konuk oluyorsunuz. Peki, Dr. Biran Ekici kimdir?
– Çukurova Tıp Fakültesi ’ni bitirdim. Öğrencilik yıllarımda dahil elde etmek üzere bugüne değin birçok ünlü ile birlikte müzik yaptım. Bu sırda Burdur ’daki bir konserde eşimle tanıştım. 2007 ’de biricik kızım Melisa doğdu. 2005 yılında Afiyet Bakanlığı ’nın açmış olduğu Medikal Estetik Programı ’na katıldım. Bu programı başarılı bir şekilde bitirip o günden bugüne dek İstanbul ’da ve yurtdışında birçok estetik kliniğinde hekimlik yaptım.
Bizim alanımız yenilikleri fazlasıyla sever. Kendinizi kesintisiz zorundasınızdır. Dünyadaki milletlerarası çoğu estetik ve sağlık durumu kongresini merakla peşine düşüp takip ederim. hemen da Nişantaşı ’nda ortağı olduğum bir estetik kliniğinde mesleki hayatıma devam etmekteyim.

◊ “Konuştukça”da hangi konulara değiniyorsunuz? İzleyicinin tepkileri nasıl?
– Çekicilik, sağlık, estetik, müzik, moda, hemen hemen hiç magazin ile ilgili bol bol sohbetler ediyoruz. Özellikle kendi alanımla ilgili olarak bugüne kadar edindiğim bütün data birikimimi ve deneyimlerimi muhtemel epeyce aktarmaya çalışıyorum.
Çok hoş geri dönüşler alıyorum. Bunlar bana artı enerji olarak dönüyor ve etrafımdakilere yansıtmaya çalışıyorum. Çok kibir verici bir şey yaptığınız işin beğenilmesi, sevilmesi. Yeri geldiğinde de çok duygulandırıcı.

“Konuştukça” gurur duyduğum bir iş

Müzik hayatımın büyük bir kısmı

◊ Arzu Yıldız ile nasıl bir ikili oldunuz?
– Arzu Yıldız ile bir araya geldiğimiz ilk günden beri enerjimiz uydu. Kendisi doğal, dostça ve dürüst biri. Daha önce çoğu televizyon programına misafir olarak çıktım lakin sunuculuk anlamında “Konuştukça” benim ilk göz ağrım. Arzu Yıldız ’ın bu anlamda bana olan desteğini katiyen inkar edemem. Her fırsatta bana tezgâhtar edebilmek namına elinden geleni yapıyor. Umarım daha nice hoş projede yollarımız kesişir.

◊ Programda sizi perküsyon çalarken izledik. Müziğin hayatınızda yeri nedir?

– Müzik, hayatımın büyük bir kısmı. Fazla minik yaşlardan beri müzik ile iç içeyim. Müzik yapmadığım vakit kendimi beceriksiz ve mutsuz hissediyorum. İnsanların kendilerine göre terapi yöntemleri vardır. Müzikte benim en büyük terapi kaynağım.
Bugüne değin çoğu ünlü isim ile alıştırma şansı yakaladım. Müzik doğruca çok hoş dostluklar edindim ve tecrübeler kazandım.
Bu alanda da yeni projeler üretmeye, hatta müzikle medikal estetiğin bir arada olabileceği yeni metotlar üretmeye yönelik birçok proje üzerinde çalışmaya devam ediyorum. Sağlığım el verdiği müddetçe de müzik defalarca benimle olacak.

Dinç yaşlanmak için bol su tüketmelisiniz

◊ Günümüzde dinç yaşam dek güzel yaşlanmak da çok konuşuluyor. Sağlıklı yaşlanmanın esas kuralları neler?
– Sağlıklı ve güzel yaşlanma günümüzde tüm dünyada fazla fazla önemsenen bir konu. Çünkü içinde yaşadığımız dönemde hepimizin algıları değişti. Bu değişen algılarla birlikte insanların beklentileri de değişti.
Artık yaşlanma ile birlikte yüz bölgesi ağırlıklı elde etmek üzere vücuttaki bütün deformasyonların giderilmesi mümkün. İnsanlar da bu fırsatı değerlendirmeyi seviyor.
Sağlıklı yaşlanmanın esas kuralları kişiden kişiye çeşitlilik gösterdiği gibi temelde bol su tüketmek, dinç beslenmek ve tabii ancak bol bol egzersiz yapmaktan geçiyor. Eğer birazcık da imkanlar dahilindeyse sinir, stresten uzakta durup sevdiklerinizle ve doğa ile süre geçmek.

◊ Pandemi medikal estetik dünyasını nasıl etkiledi?

– Natürel ki beklediğimizden fazla daha fazla etkiledi. Bilhassa yurt dışından aralıksız gelen danışanlarımız kısıtlamalardan nedeniyle gelemiyor. Pandemi boyunca genellikle deri kalitesini arttırıcı ve yüzü canlandırıcı, doğal işlemler uygulamaktayız. Ozon terapi, glutatyon ve C vitamini enjekte işlemlerine de bağışıklık sistemini destekliyoruz.

 

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.