Köy köy dolaşıp öğrencilere test dağıttılar

Köy köy dolaşıp öğrencilere test dağıttılar

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:23
Köy köy dolaşıp öğrencilere test dağıttılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aziz ÖNAL/ GENÇ (Bingöl),- BİNGÖL ’ün Genç ilçesi YBO yönetimle ilgili yönetimi, LGS sınavına girecek olan 8’inci sınıf öğrencileri için yaprak testler hazırlayarak köylerine götürdü.
Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ‘evde kal’ uyarısının ardındaki Türkiye genelinde okullara ara verilip öğrencilere, evlerinden Milli Eğitim Bakanlığı’nın Eğitim Bilişim Ağı’na (EBA) üzerinden eğitim verilmeye devam ediliyor. Genç ilçesinde taşımalı eğitimin verildiği Genç Yatılı Alan Ortaokulu’nun (YBO) köylerde yaşamış öğrencileri, evlerinden eğitimlerini sürdürürken, Okulun yönetimle ilgili yönetiminden Hişar Akkuş, Murat Satık ve Abdülnasır Kesmez de 20 Haziran ’da LGS sınavına girecek 8’inci sınıf öğrencileri için yaprak testler hazırlayıp köy köy dolaşarak öğrencilere ulaştırdı.
LGS sınavına girecek olan öğrencilerin yaşadıkları köyler tespit edildikten sonradan, hazırladıkları testleri araçlarına koyan öğretmenler Hişar Akkuş, Murat Satık ve Abdülnasır Kesmez, koronavirüs tedbirleri dahilinde sosyal mesafeyi de dikkate alarak, öğrencilerin bulunduğu köylere yola çıktı. Salgın karşısında koruyucu tedbirleri bölge öğretmenler, özellikle ulaşımda ve EBA ’da bıkkınlık yaşayan köylerdeki öğrencilerin ayağına giderek testleri evlerinde bir bir teslim etti. Öğretmenlerini karşılarında gören öğrenciler, ayrıca testlere kavuşmanın ayrıca de öğretmenlerini yeniden görmenin mutluluğunu yaşadı. Sınava hazırlanan Öğrencileri unutmayan ve morallerini yüksek tutmaya çalışan öğretmenler, velilerin takdirini topladı.
Öğrencilere dağıtılan testlerin koronavirüs salgını sebebiyle bir bir dezenfekte edildiğini gösteren Genç Yatılı Alan Ortaokulu Müdür Yardımcısı Hişar Akkuş, “Koronavirüs salgını yüzünden eğitime bahşedilen arada keza biz öğrencilerimizi özledik hem de öğrencilerimiz bizi özledi. 20 Haziran ’da Liseye Geçiş Sınavı (LGS) olacak mektep müdürümüz Murat Satık ve müdür yardımcımız Abdülnasır Kesmez hocamızla beraber bizlerde sınava hazırlanan öğrencilerimize test hazırlamaya karar verdik. Hazırladığımız testleri köy köy dolaşıp dağıttık. Öğrencilerimizin gözlerindeki ışıltı ve gülümsemeler okulu ne kadar özlediklerinin göstergesiydi. Bir Takım öğrencilerimiz yaylaya çıkmıştı onlarında yanında gidip testleri verip psikolojik destekte bulunduk. Umarım bu süreçte sınava giren bütün öğrenciler başarılı bir şekilde sınavı kazanır” dedi.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.