Kulakları jiletle kesilen yavru köpek sağlığına kavuştu

Kuşadası'nın Cumhuriyet Mahallesi'nde 7 Mayıs sabahı yaralı sokak köpeği görenler, durumu Kuşadası Belediyesi'ne bildirdi. İhbar üstüne bölgeye Afiyet İşleri Müdürlüğü'ne bağlı hayvan ambulansı olan 'Haybulans' ekipleri sevk edildi. Aşırı kan kaybettiği ve kulakları kıkırdak dokuya kadar kesildiği belirlenen yavru köpek, ilk müdahalenin ardındaki Kuşadası Belediyesi Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürüldü. Çoban melezi cinsi yavru köpek, vakit kaybetmeden ameliyata alındı. Takriben 1 saat süren ameliyatta köpeğin yaraları temizlenip, dikiş atıldı. Sağlığına tekrar kavuşan yavru köpeğe antibiyotik tedavisi uygulanırken, Kuşadası Emniyet Müdürlüğü sorumluları bulmak için çalışma başlattı. Kontrol aşağıda tutulan yavru köpeğin duyma yetisinde can sıkıntısı yaşamayacağı bildirildi.

'ONA FAZLA İYİ BAKIYORUZ'

class='cf'>

Köpeklerin kulaklarının kuşkusuz kesilmemesi gerektiğini gösteren Kuşadası Belediyesi Veterineri Evren Şengün, "Yavru köpeğimizin afiyet şu lahza iyiye gidiyor. Daha mutlu ve insancıl bir hal almaya başladı. Bize kuyruğunu sallıyor. Beslenmesi uygun. Burada ona çok iyi bakıyoruz" dedi.

'KORUMA ALTINDALAR'

Kuşadası Belediyesi Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne ziyarete gelen hayvan sever Özhan Sındıraç ise "Kuşadası gibi medeni ve modern bir yerde böyle bir durumla rastlamak fazla üzüntü verici. Sokak hayvanlarının bir can taşıdığını ve devletin koruması altında olduklarını unutmayalım. Yavru köpeğimize sahip meydana çıkan barınak ekibine çok teşekkürler, iyi ki varlar" diye konuştu.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur