X
MEB’den LGS açıklaması

MEB’den LGS açıklaması

ABONE OL
Haziran 6, 2021 12:47
MEB’den LGS açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) zarfında Milli Eğitim Bakanlığı göre 1 milyon 243 bin 801 öğrencinin katıldığı imtihan, iki oturum halinde 973 yurt içi ve 5 yurt dışı sınav merkezinde 17 bin 793 mektep ve 82 bin 355 salonda yapıldı. Sınavda takriben 350 bin birey tayin yaptı. Sınav sonuçları 30 Haziran 2021’de açıklanacak.

LGS sonrasında yazılı yorumlama yapan ölçme, değerlendirme ve imtihan hizmetlerinden sorumlu Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, “2021 LGS merkezi imtihan yurt içi ve yurt dışı imtihan merkezlerimizde sorunsuz şekilde tamamlandı. Covid-19 salgını altında bütün imtihan merkezlerimizde zorunlu önlemler alınarak başarılı şekilde gerçekleştirildi” dedi.

Merkezi sınavların büyükçe organizasyon gerektirdiğini belirten Özer, “Bilhassa salgın nedeniyle bu organizasyonun ölçeği fazla daha büyüdü. Sürece Bakanlığımızın ilgili tüm birimleri destek verdi. Bütün alıştırma arkadaşlarımıza desteklerinden nedeniyle teşekkür ediyorum. 81 ilde süreci başarılı şekilde yürüten ve sınavın sorunsuz şekilde tamamlanmasında büyük emeği olan tüm il milli eğitim müdürlerimizi ve alıştırma arkadaşlarını kutluyorum. Sınavda ödev alan tüm öğretmenlerimize ve okullarımızda organizasyona destek veren kılavuz öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs karantinasındaki çocuklar, LGSye her ilçede belirlenen tek okulda girdi

Koronavirüs karantinasındaki çocuklar, LGS’ye her ilçede belirlenen tek okulda girdi
Bakan Selçuk, LGS çıkışında öğrenciler ve velilerle bir araya geldi

Bakan Selçuk, LGS çıkışında öğrenciler ve velilerle bir araya geldi

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.