X
Milletvekili Ümit Özdağ’ın Buğra Kavuncu soruşturmasında ifadesine başvuruldu
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Milletvekili Ümit Özdağ’ın Buğra Kavuncu soruşturmasında ifadesine başvuruldu

Milletvekili Ümit Özdağ’ın Buğra Kavuncu soruşturmasında ifadesine başvuruldu

ABONE OL
Mayıs 26, 2021 11:06
Milletvekili Ümit Özdağ’ın Buğra Kavuncu soruşturmasında ifadesine başvuruldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ ifade vermek üzere Çağlayan’da yer alan İstanbul Yargı Sarayı’na geldi. İYİ Parti’den istifa eden bağımsız milletvekili Ümit Özdağ, katıldığı bir televizyon programında İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun “FETÖ’cü” olduğunu bahis etmişti. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlatmıştı. Savcılık, Özdağ’ı bilgisine başvurulmak üzere ifadeye çağırmıştı. Savcılıktaki ifadesinin arkasından Özdağ, adliye önünde basın açıklaması yaptı.

YAPILAN EKSİKLERİ YANLIŞLARI DA SÖYLEMEYE VE TÜRK MİLLETİNİN ÖNÜNE TAŞIMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Özdağ açıklamasında “Savcılığın bilgime başvurmak üzere davetine icabet ederek bugün Çağlayan Adliyesi’nde sayın savcıyla görüştüm. Daha önce kamuoyuyla paylaştığım hususları sayın savcıyla da paylaştım. Türkiye son bin yılda karşı karşıya olduğu en büyük iç tehditi olan FETÖ’yle bir uğraş veriyor. Ben FETÖ’nün Türkiye’ye karşısında son Haçlı Seferi olduğunu düşünüyorum ve bundan dolayı bu casusluk ve terör örgütüyle mücadelenin her planda yürütülmesi gerektiği inancındayım. Ancak bugün yürütülen uğraş stratejik planlamadan fazla uzakta, yetersiz, yanlış bir mücadele. Fakat biz siyasette bulunduğumuz yerde bu mücadeleyi ardına kadar ilk günden beri nasıl sürdürdüysek bundan daha sonra da böyle sürdürme kararlılığı içerisindeyiz. Yapılan eksikleri yanlışları da söylemeye ve Türk Milletinin önüne taşımaya devam edeceğiz” dedi.

“BUGÜNE DEK MÜCADELEYİ NASIL VERDİYSEK BUNDAN SONRAKİ SİYASETİMİZDE DE ÖYLE VERECEĞİZ”

class=’cf’>

Özdağ açıklamasında, “İYİ Parti Atatürk’e, İstiklal Harbine, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesine içtenlikle tabi vatansever Türk Milletçisi millet kadar yerleşmiş bir partidir. Onların bu dostça inanç ve duygularına ihanet edilmesine bizim isyanımızdır bugün yaşananlar ve paraşütle FETÖ iktisatlıların partiye getirilmesine müsade etmeyişimizin sonucudur bugün yaşananlar. Öteki partilerde ne dek FETÖ’cü FETÖ iktisatlı olup olmadığı bizi ilgilendirmiyor. Biz Atatük çizgisindeki Türk Milliyetçilerinin olduğu yerde ne FETÖ’cü olur, ne PKK sempatizanı olur ne de başka bir terör örgütüyle iktisatlı olan birey ve yapılar olur. Bugüne dek mücadeleyi nasıl verdiysek bundan sonraki siyasetimizde de o kadar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.