Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan telafi eğitimi açıklaması

ABONE OL
Haziran 2, 2021 14:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakan Selçuk, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “müfredat tamamlanmadı mı, telafi neden?” diyenlerin bulunduğuna dikkat çekici ederek, müfredatın sadece kazanımların yazılmış olduğu nesne olmadığına muhabere etti.

Öğretmenlerin, kazanımları büyük ölçüde bitirmek üzere olduklarını gösteren Selçuk, şunları kaydetti:
“Çocuklarımız, canlı derslere gayretle katıldılar lakin yine de yüz yüze eğitimden çok ciddi alacakları kaldı. Çocuğun söyleyemediklerinin, ‘Bir keresinde şöyle olmuştu öğretmenim…’ diye başlayan ve ola ki bir kedinin kaybolma hikayesine bağlanan o konuşmaların, bir derslik dolusu kahkahanın, öğretmenle çocuk arasındaki bir sıcak bakışın, teneffüste düşüp dizini acıtmanın, ‘bir şey oldu mu?’ diye yardıma koşan arkadaşın, ‘burası bizim sınıf’ diyebilmenin, çocuğun kendini anlatmasının, okulla kurduğu o harikulade bağın telafisi kaldı. Bunları yerine getirmeliyiz. Akademik kayıplarımızı tespit ettik, çalışmalarımız devam ediyor ama önce çocuklara okulun kapısından içeri girdiklerinde bir anda büyüyor olmanın neşesini bir yaşatalım. Buna çok ihtiyaçları var.”

Telafi eğitimi nasıl olacak Milli Eğitim Bakanı Selçuktan önemli açıklamalar

Telafi eğitimi nasıl olacak? Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk’tan önemli açıklamalar
9

Milli Eğitim Bakanı Selçuktan 1 ve 7 Haziran ilkokul, ortaokul, liselerin yüz yüze eğitim ve telafi eğitimi açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan 1 ve 7 Haziran ilkokul, ortaokul, liselerin yüz yüze eğitim ve telafi eğitimi açıklaması

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.