X
NATO Zirvesi nedeniyle Kabine 4 gün öne çekildi

NATO Zirvesi nedeniyle Kabine 4 gün öne çekildi

ABONE OL
Haziran 7, 2021 05:01
NATO Zirvesi nedeniyle Kabine 4 gün öne çekildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kabine toplantısında en kayda değer gündem maddesi yeniden koronavirüsle çaba çalışmaları ve kademeli normalleşme dönemi olacak. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, toplantıda alınan tedbirlerin etkisi, olgu ve ölüm sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son koşul ve yerli aşı çalışmaları konusunda kabineye kısa toplantı verecek. Normalleşmeyle ilgili yeni kararların alınması beklenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ’nde iç ve dış gelişmelerin yanı sıra ekonomideki son şart da gündeme gelecek.

NATO ZİRVESİ KONUŞULACAK

Toplantıda kayda değer dem başlığını da 14 Haziran ’da başlayacak NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi oluşturacak. Kabinede, NATO Zirvesi dahilinde yapılan hazırlıklar, Türkiye ’nin gündeme getireceği başlıklar ve diplomatik temaslar ele alınacak. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ’ın kabineye bilgilendirmede bulunması bekleniyor. Alınacak kararları son dönemde olduğu gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşmasıyla duyuracak.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.