X
Otelde zulme 14 yıl istendi

Otelde zulme 14 yıl istendi

ABONE OL
Haziran 6, 2021 04:36
Otelde zulme 14 yıl istendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Otomobil sektöründe idare yapan Yüksek Dağ Mutlu (40), bir yıldır birlikte olduğu Rus uyruklu Otevva Elvıra (47) ile 13 Mart ’ta İstanbul Ataşehir ’de bir otele gitti. Elvıra ’nın iddiasına göre, ertesi gün takriben bir buçuk litre içki içen Mutlu, “Eski kocandan çocuk doğurdun, benden çocuk doğurmuyorsun” diyerek zor uygulamaya başladı. Aldığı darbeler sonucu kanlar içerisinde kalan Elvıra ’nın kanının bulaştığı ellerini yalayan Alp Mutlu, bir yanlamasına da “Tadı ne hoş” ve “Rusya ’ya gelip seni öldüreceğim, yüzünü keseceğim” diyordu. Mutlu, saatlerce süren işkenceye ertesi gün de devam etti. Yere düşen Elvira ’nın başına tekme vurdu.

Otelde zulme 14 yıl istendi

15 Mart ’ta Yüksek Dağ Mutlu sigara olmak için dışarı çıkınca Elvıra derhal resepsiyona artan bir şekilde polis çağırmalarını istedi. Elvıra ’yı bir odaya götüren otel görevlisi, geri dönen Alp Mutlu ’ya, “Burada seninki” dedi. Mutlu, otel görevlisi odadan çıkınca Elvıra ’yı dövmeye devam etti. Elvıra ’nın yardım çığlığını duyan otele gelen polisler kendisini hastaneye götürdü.

Otelde zulme 14 yıl istendi

BİR HAFTA TEDAVİ GÖRDÜ

Gözaltına alınan Mutlu tutuklanırken, ifadesinde, “Aramızda olan ilişkiyi de eşime söylemekle tehdit ediyordu. Cep telefonumu aldı ve eşimi aramak istedi. Ben müsaade etmeyince koluma birkaç kez vurdu. Ben de kendisine vurdum. Vurduğum için fazla pişmanım. Ondan önce kendisine herhangi bir darp eylemim olmamıştır. Hiçbir şekilde kendisini zor kullanarak otelde tutmadım” dedi. Elvıra da bir hafta süren tedavisinin arkasından ülkesine döndü.

class=’cf’>

‘YAŞAMINI TEHLİKEYE SOKTU ’

Anadolu Cumhuriyet Savcılığı kadar hazırlanan iddianamede; İstanbul Anadolu Adli Tıp Şube Müdürlüğü kadar düzenlenen hekim raporunda, Elvıra ’nın “Yaşamını tehlikeye sokan bir durum olduğu, basit bir tıbbi müdahale ile giderilemeyecek” şekilde yaralandığının saptama edildiği belirtildi. Mutlu ’nun ‘tehdit ’, ‘ızdırap etme ’ ve ‘cebir kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaya girişim ’ suçlarından 4.5 yıldan 14 yıla dek hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

Otevva Elvıra ’nın avukatı Abdullah Onur Eyüboğlu, “İddianame tahminlerimizin çok uzağında kaldı. Biz, öldürmeye teşebbüsten dava açılması gerektiğini düşünüyoruz ve ödev itirazında bulunacağız” dedi.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.