Posbıyıktan iki bin kişilik isthdam müjdesi

Posbıyık’tan iki bin kişilik isthdam müjdesi

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:46
Posbıyıktan iki bin kişilik isthdam müjdesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EREĞLİ(Zonguldak),- ZONGULDAK’ın Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, ilçeye yatırımcıları sürüklemek için büyük çalışma içinde olduklarını söyleyerek, “iki firmanın yatırımlarıyla Ereğlimize 2 bin kişilik yeni istihdam imkanı doğacak.” dedi.
Karadeniz Ereğli Belediyesi ’nin, Eylül 2020 Meclis toplantısı iki gün süren çalışmaların ardından tamamlandı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, meclis toplantısının ikinci gününde müjdeli haberler verdi. Kente yatırımcı sürüklemek için çalışmalar yaptıklarını anlatan Posbıyık, “Sanayicilerin Ereğli ’ye gelmesi için büyük çaba içerisindeyiz. Sayın Kaymakamımız ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetimiyle birlikte hareket ediyoruz. Biz fahri olarak, tanıdıklarımız vasıtasıyla büyük firmaların burada yatırım yapmaları için gayret gösteriyoruz. Onları misafir etme ediyoruz. Ereğli ’yi anlatıyoruz, gezdiriyoruz, ikna etmeye çalışıyoruz. Burada Batu Müftüoğlu ’nun da hakkını vermem gerekli, birkaç fabrika sahibi arkadaşıyla bizleri tanıştırdı. Mustafa Çevik öncülük yaptı. Onlara Ereğli ’yi gezdirdik. Ereğli ’deki durumu gördüler, mutlu oldular alt. OSB ’de yer bulgu sıkıntısı var. Bir çok insan 5 yıllığına yer almış ama hiçbir yatırım yapmıyor. Arazi boş lakin sahipli gözüktüğü için yatırımlarda gecikmeler yaşanıyor. OSB yönetimi bunu çözmeye çalışıyor.” dedi.
İKİ BİN KİŞİLİK İSTİHDAM
Posbıyık, iki büyük şirketle yatırım için görüşmeler yaptıklarını ifade etti. Olumlu sonuçlar elde ettiklerini anlatan Posbıyık, şöyle dedi:”Gengroup ’un, Organize Sanayi Bölgesi ’nde kuracağı endüstriyel tesisinde sera sistemleri üretimi için gerekli bütün makine, ekipman ve çalışma lobileri olacak. Kdz. Ereğli OSB ’ye kuracağı tesiste
yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayacak. Bu işyeri daha evvel Antalya ’daydı. Malzemesinin çoğunu Ereğli ’den, Lezzet Metal ’den alıyor. aynı zamanda bütün Türk Cumhuriyetlerine ihracat yapıyor. Kendisi seracılık yapmıyor, büyük seraların imalat işlemlerini ve ihracat yapıyor. Bu bölgede deha ustalar olduğu için onları ikna ettik. COPA ’nın Ereğli OSB ’de kuracağı 30 bin metrekarelik modern üretim tesisi ve tabi sanayiyle birlikte 1500 kişiye istihdam sağlanacak. Bu haberleri size vermekten büyük mutluluk duyuyorum. Tabii bunlar OSB ile Kaymakam beyin işi, biz sadece bu sanayicilerin kentimize gelmesi için uğraşıyoruz. Düzce böyle gelişti. Orada siyasi parti ayrımı olmaksızın bütün siyasi partiler, başkanla, valiyle yatırımcıyı eğlence ettiler. Teşvik de aldılar, çok ilerlediler. Şanslı olsun diyorum.”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.