X
Prof Dr İlhan Yaz döneminde daha iyi sürece doğru yol alırız

Prof. Dr. İlhan: ‘Yaz döneminde daha iyi sürece doğru yol alırız’

ABONE OL
Nisan 9, 2021 08:00
Prof Dr İlhan Yaz döneminde daha iyi sürece doğru yol alırız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı, Insanlar Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı ve Afiyet Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, virüsün topluluk yerlerde bulaştığının bilindiğine uyarı çekti. Ramazan ayında toplu iftarların yapılmaması gerektiğini belirten Prof. Dr. İlhan, “Nitekim rengi kırmızı olan illerimizde de hafta sonu kısıtlamaları başladı, akşam kısıtlamaları da halen devam ediyor. Virüsün yayılmasını istemiyorsak yapmamız gereken tek şey kalabalıkta bir araya gelmemek. Bu, hafta sonu için de ramazan ayı için de geçerli. Ramazan ayında, Cumhurbaşkanı’mız da söyledi, toplu iftarlardan, kalabalık olarak bir araya gelmekten kaçınmak gerekiyor. Toplu olarak bir araya gelmekten kaçındığımız takdirde virüs bulaşının da azalacağını bildirmek mümkün” diye konuştu.

Prof. Dr. İlhan, olgu sayılarındaki yükselme nedeniyle ülkenin birçok ilinde hafta sonu kısıtlamalarının uygulandığını da anımsatarak, “Ülkenin büyük çoğunluğunda hafta sonları kapandı. Ramazan ayında da restoran ve kafeler paket servise geçecek. Toplu olarak bir araya gelinmezse toplu olarak iftar yapılmazsa o vakit vaka sayısında azalma beklemek olası. Aşıda da seri bir şekilde ilerlersek yaz döneminde daha iyi bir sürece dürüst yol alacağımızı daima beraber görmemiz olası” dedi. 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.