Resmi Gazetede yayımlandı Terörizmin finansmanına darbe

Resmi Gazete’de yayımlandı! Terörizmin finansmanına darbe

ABONE OL
Haziran 4, 2021 23:07
Resmi Gazetede yayımlandı Terörizmin finansmanına darbe
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlete Ait Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına tarafından, 6415 sayılı Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanunun “Tanıdık Olmayan devletlerce yapılan talepler” başlıklı 6’ncı maddesine istinaden, Alfay İnşaat Turizm Dış Ticaret Sanayi Limited Şirketi’nin ve Irak uyruklu Idrees Ali Awad Alfay ile İbrahim Ali Awad Alfay’ın, Suriye uyruklu Mohammed Alaa Khanforah’ın terör eylemlerinin icrasını kolaylaştırıcı faaliyetlerde bulunmaları sebebiyle malvarlıkları donduruldu. Bu karara aleyhinde, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 24 ’üncü maddesi ile 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu ’nun 7 ’nci maddesi çerçevesinde, Resmi Gazete’de yayımını izleyen 60 gün içinde Danıştay’da dava açılabilecek.

Söz konusu kuruluş ve kişiler hakkında malvarlığının dondurulmasını talep eden devlet göre bir yıl içinde soruşturma başlatılmadığı takdirde karar yürürlükten kaldırılabilecek.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.