X
Rus turistler Mardin de sezonu açtı

Rus turistler Mardin ’de sezonu açtı

ABONE OL
Nisan 9, 2021 07:58
Rus turistler Mardin de sezonu açtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Farklı medeniyetleri bünyesinde barındıran ve binlerce yıllık geçmişe sahip Mardin’de birincil baharın gelmesiyle turizmde hareketlilik başladı. Önceki gün Rus turist kafilesinin Mardin’e gelmesi, kent esnafına mutluluk yaşattı. Rus turistlerin tarihi antik kentte konaklayıp alışveriş yapması, pandemi döneminde işlerinde düşüş yaşanan esnafı mutlu etti.

Rus turistler Mardin ’de sezonu açtı

Mardin’de lokanta ve otel işleten Suud Ağaoğlu, turizm sezonunun açılmasıyla birlikte, işlerinin de açılacağını ifade etti. Rus turistlerin Mardin’e gelmesini büyük memnuniyetle tedarik eden Ağaoğlu, diğer ülkeden de turist beklediklerini dile getirdi. Ağaoğlu, “Rus turistlerin Mardin ’e gelmesi, esnaf açısından da, bizim açımızdan da inşallah iyi olacak. Mardin turizminin önü açılacak. Geçmiş dönemlerde lüzum Kobani olayları olsun, gerek bölgedeki diğer terör olayları olsun, büyük hasar gördük. dahası üstüne pandemi gelince, banal sıkıntıya girdik. İnşallah Rus turistlerin yanı sıra, öteki ülkelerden de turistlerin gelmesiyle önümüz açılacak. Mardin, dünyanın ilk mesken yerlerinden biri olan Fırat ve Dicle arasındaki Mezopotamya bölgesinde yer alıyor. Venedik ’e bile gidiyorsunuz, Mardin ’deki tarihi yerlerin hiçbirini orada veya Avrupa ’da bulamazsınız. Bence her insanın ömründe bir kere de olsa, Mardin ’e gelip görmesi lüzumlu. Mardin ’i çakmak için, Mardin ’e gelmek lazım” dedi.

class=’cf’>

Rus turistler Mardin ’de sezonu açtı

class=’cf’>

MARDİN TURİSTLERİ AĞIRLAMAYA HAZIR

Mardin ’de hizmet veren diğer bir otelin müdürü Halil Karataş ise, “Mardin keza tarihi olarak, ayrıca de doku olarak, insanların ömründe bir kere gelmesi gereken şehirlerden bir tanesi. Tarihi burada yaşamak gerekiyor. Ayrıca yabancı turist olsun, keza yerli turist olsun gelip germeleri lüzum. Mardin, her pazara açık bir şehirdir. Dillerin ve dinlerin şehri olarak bilinen Mardin ’e, herkesi bekliyoruz. Rus ve Ukrayna kafileleri gelmeye başladı. Mardin olarak onları ağırlamaya hazırız” diye konuştu.

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.