Sanatçıya destek sözü

Sanatçıya destek sözü

ABONE OL
Haziran 5, 2021 04:10
Sanatçıya destek sözü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adını 1829 yılında şehirdeki kömürü birincil bulan Uzun Mehmet ’cilt bölge cami ile MFA Kocayusuf Maske Fabrikası, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kadar törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce Taksim Camisi ’ne de hediye ettiği, aslı Topkapı Sarayı ’nda yer alan Ahmed Karahisari ’nin el yazması Kuran-ı Kerim replikasını Uzun Mehmet Camisi ’ne de bağışlarken şunları söyledi:

CAMİLERİMİZ AMAÇ

“Şehadetleri dinin temeli olan ezanlardan rahatsızlık duyanlar, rengini şehitlerimizin kanından bölge bayrağımıza tahammül edemeyenler, binler yıllık devlet geleneğimizle başa çıkamayanlar, milletimizin birliğine, beraberliğine saldırmaya başladılar. Bunun için cem olduğumuz yani kardeşliğimizi pekiştirdiğimiz yerler olan camilerimizi dahi niyet almaktan çekinmiyorlar. Cami nedir? Cami cem olunan yerdir. Müminler burada cem olurlar. Burada bir olurlar. Burada kardeş olurlar. Burada beraber olurlar. Bizim bu birliğimizi bozamayacaklar.

AYETLERE SALDIRI

class=’cf’>

FETÖ ’den PKK ’ya dek, Türkiye düşmanlarının kullandığı ne kadar terör örgütü varsa önce camilerimize, milletimizin dinine, diyanetine, inancına saldırmıştır. Ne süre hangi fırsatı bulsalar maalesef dini kurumlarımıza, Allah ’ın ayetlerine saldırgan bu nasipsizler defalarca bu süreci devem ettirdiler. Aynı yolu peşine düşüp takip eden kimi çevrelerin yeniden camilerimiz ve milletimizin inancı üzerinden ülkemize işlem çekmeye çalıştıklarını görüyoruz. Bölgemizdeki öyle çok ülkeyi icat ettikleri, besleyip, büyüttükleri sapkın akımlar üzerinden yıkımlara, acılara, kan ve gözyaşına boğanlar, aynı oyunu Türkiye üzerinden oynamak için de fazla uğraştılar. Milletimiz, hamdolsun bu fitnelerin hiçbirine geçit vermemiş, hepsini de bünyesinden söküp atmıştır.

Sanatçıya destek sözü

EKONOMİ KONTAK KAPATMADI

Şimdiye değin salgının ekonomik etkilerini en aza indirmek nedeniyle yaptığımız takviye, yardım ve hibelerin büyüklüğü 661 milyar TL ’yi buldu. Hani hükümet nerede diyorlar ya? 661 milyar lira yardım verdik. Kime? Tüm esnafımıza, yatırımcılarımıza. Türkiye salgın sürecinde vatandaşlarına ve iş dünyasına azami takviye karşılayan ülkeler aralarında. Şartların adeta durma noktasına geldiği dönemde bile Türk ekonomisi kontak kapatmadı. Çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve tarım krediye olan borçlarını erteliyoruz. Engebeli günler geçiren sanat emekçilerimize de sahip çıkıyoruz. 31 bin sanatçıya, 250 milyon liraya ulaşan yardım vereceğiz. Tiyatro sektörümüze de 25 milyon tutarında turne desteği sağlayacağız.”

Sanatçıya destek sözü

class=’cf’>

KÖMÜRLE ‘YA ALLAH ’ YAZILDI

Adını 1829 yılında şehirde kömürü ilk bulan Uzun Mehmet ’cilt bölge camide aynı anda 6 bin kişi ibadet edebilecek. Yapımı 1.5 yıl önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ’ın talimatıyla başlayan Uzun Mehmet Camisi ’nin mihrabında kömürle tamamlanmış, Arap harfleriyle ‘Ya Allah ’ yazısı yer aldı. 2 bin 500 metrekare kapalı bölge üzerine kurulan caminin 72 ’şer metre uzunluğunda 4 minaresi var. 

Sanatçıya destek sözü

class=’cf’>

DENİZKURDU TATBİKATINA BAĞLANTI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan cami açılışından sonra Zonguldak Belediyesi ’ni ziyaret etti. Buradan Denizkurdu Tatbikatı ’nın harekât merkezine canlı bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tatbikata katılan askerleri selamladı.

“Milletimizin Cumhurbaşkanı, devletimizin başı ve TSK ’nın başkomutanı olarak tatbikatta görev alan tüm askerlerimizi tebrik ediyorum” diyen Erdoğan şunları söyledi: “TSK disiplini, yetenekleri, caydırıcılığı ve kararlılığıyla harbe hazırlık bakımından dünyanın en donanımlı ordularından biridir. Son dönemde Doğu Akdeniz ’den Suriye ve Irak ’taki terör operasyonlarına kadar her alanda ordumuzun kabiliyetlerini görme imkânı bulduk. Özellikle milletimizin ve Kıbrıs Türklerinin adalet, hukuk ve menfaatlerinin korunması konusunda Türk donanması büyük bir istikrar gösterdi.

class=’cf’>

YERLİ SİLAH SİSTEMLERİ

Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız öncelikle Mavi Vatan ve Denizkurdu tatbikatları almak üzere, bu sene gerçekleştirdiğimiz bütün tatbikatlarda dosta güven, hasımlara korku veren başarılara imza attı. Denizkurdu 2021 tatbikatıyla inşallah bu başarı grafiğini bir üstteki aşamaya taşıyoruz. Yerli ve milli tabanca sistemlerimizin, gemilerimizin, uçaklarımızın, insansız hava ve su üstü araçlarımızın etkinliğini yine bu tatbikatta deneme ediyoruz. Hem ayrı kuvvetlerimiz arasındaki ortak çalışılabilirlik anlayışını da geliştirmiş oluyoruz. Bu Nedenle milletimizin gözbebeği olan kahraman ordumuzu kabiliyetlerini görme, değerlendirme, ola ki eksiklikler varsa onları da kısa sürede telafi etme imkânına kavuşturuyoruz.

class=’cf’>

DINÇ ORDU, KUVVETLI TÜRKİYE

Uluslararası hukuka uygun bir şekilde, eğitim amaçlı, geniş katılım ve kapsamlı organizasyona; Ege ve Doğu Akdeniz ’de icra ettiğimiz tatbikatın başarıyla yürütüldüğünü görmekten büyük bir tatmin duydum. Zinde ordu kuvvetli Türkiye, bu inançla son 19 yıldır olduğu gibi gelecekte de TSK ’yı desteklemeye, gücünü baskı katmaya devam edeceğiz.”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.