Son dakika Bakan Koca aşı çalışmalarının etkisini açıkladı

Son dakika… Bakan Koca aşı çalışmalarının etkisini açıkladı

ABONE OL
Nisan 12, 2021 19:09
Son dakika Bakan Koca aşı çalışmalarının etkisini açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşte Bakan Kocanın açıklamalarından öne çıkanlar:

65 yaş üstü vatandaşların 1 Ocak itibari ile yüzde 17.7’ydi, hemen ise yüzde 8.2. Az Daha yarı yarıya düşmüş durumda. Şu esas dek 65 yaş üstü aşılama oranı 76.4. 

Sıhhat çalışanlarına baktığımızda toplam vaka içindeki payı 1 Ocak’ta yüzde 5.3, şu an 1.3’e değin düştü. Sağlık Durumu çalışanlarında aşılama oranı yüzde 86. Bu aşının etkisini gösteren manâlı bir bulgu.

Son dakika... Bakan Koca aşı çalışmalarının etkisini açıkladı

Hastanede 65 yaş üstü ve afiyet çalışanlarının bildiren tablo Yatanlar içinde %57.4 şuan sözde yarıya düşmüş durumda.

Yoğun bakımda yatan vakalar içinde yoğun bakımda yatanların oranı %69.9, sağlık durumu çalışanları ise %1.1’den şuan %0.25’e değin inmiş durumda.

Son dakika... Bakan Koca aşı çalışmalarının etkisini açıkladı

Entübe vakalar içinde 65 yaş üstü ve sağlık durumu çalışanı oranı sıradan 42 gün sonradan etkisinin olduğunu görüyoruz. O yüzden Ocak ayından itibaren entübe olan vakaların azaldığını görüyoruz. 65 yaş üstü oranı %71’den % 54,4’e indi, afiyet çalışanlarında ise bu oran %1.1 iken şuan %0.15’e indiğini görüyoruz.

class=’cf’>

Aşının 65 yaş üstü ve sıhhat çalışanlarına bilhassa daha erken yapıldığı için, keza hastanede yatış, yoğun bakım ve entübe hastalar boyutunda baktığımızda, keskin faydalar sağlandığını gördük. O yüzden adalet tanınmış olan şahısların aşı yaptırma konusunda hassasiyet göstermesini rica ediyorum.

Son dakika... Bakan Koca aşı çalışmalarının etkisini açıkladı

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.