X
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli andımız İstiklal Marşı’dır

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli andımız İstiklal Marşı’dır

ABONE OL
Mart 18, 2021 11:08
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli andımız İstiklal Marşı’dır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları:
Şehitlerimiz ve gazilerimiz en büyük mükafatı Rabbimiz nezdinde alacaklardır. Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin milletimizin gönlündeki yeri de her türlü takdirin üzerindedir. Yurtiçi ve dıştan yürüttüğümüz terörle mücadele harekatlarında şehit ve gazi olan askerlerimiz bu toprakları vatan yapma mücadelesinde son neferlerdir. 

EN KÜÇÜK GEVŞEKLİK GÖSTERDİĞİMİZ GÜN SEVR’DEN BETER DAYATMALARLA KARŞIMIZA ÇIKACAKLARDIR

Bazıları sanıyor ki biz bu mücadeleyi yürütmesek karşılarımızdakiler kuytu açık saldırılarından vazgeçecekler. En ufak gevşeklik gösterdiğimiz gün Sevr’den beter dayatmalarla karşımıza çıkacaklardır. Türkiye hep enerjik elde etmek mecburiyetindedir. 

Selçuklu da Osmanlı da dış saldırılardan ziyade içerideki bölünmeler sebebiyle yıkılmıştır. Demin 100. yılına bile ulaşamadığımız bugünkü devletimizin aynı akıbete düçar olmasına müsade vermeyeceğiz.

Vatanımızın bütünlüğüne, ülkemizin birliğine yönelik saldırıların artmasının arkasında işte bu hakikatin düşmanlarımız göre görülmesi de vardır. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz olarak sizler böylesine mukaddes bir davanın en ön saflarında yer alıyorsunuz. Elbette devletimiz ve milletimiz sizlere olan borcunu katiyen ödeyemez.  Verdiğimiz her şehidimiz, her gazimiz, istiklalimizin ve istikbalimizin tescilinin sembolü olan mühürlerdir

ÇANAKKALE ZAFERİ

Bugün Çanakkale Zaferimizin 106. yıldönümü. Buradan tüm milletimizin 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni kutluyorum. Bu toprakları vatan yapabilmek için İstanbul’un fethinden Çanakkale’ye dek nice savaşlar verdik. Ecdadını unutmayan bir nesil var. Çanakkale’de bir hilal uğruna çok güneşlerimizi kaybettik lakin karşılığında istiklalimizi ve istikbalimizi kurtardık. Çanakkale Savaşları hem İstiklal Harbimiz girizgahı olması ayrıca de milletimizin topyekün kıyamını ifade etmesi açısından farklı bir siklet sahiptir. O harikulade galibiyet kazanılmamış olsaydı Allah korusun büyük bir felaketle karşısında karşıya kalacaktık. 

MİLLİ ANDIMIZ İSTİKLAL MARŞI

Demokrasi ve kalkınma yolunda attığımız her adımda geleceğimize daha güvenle bakıyoruz. Binlerce yıllık devlet geleneğimizden aldığımız Anadolu’yu imanları ve irfanlarıyla yurt yapan Yunus Emre ve Hacı Bektaş Yılı olarak kabul ettik. Bu yıl bununla birlikte İstiklal Marşı yılıdır. Milli andımız olan İstiklal Marşı’mız bize neden birlik olmamız, vatanımıza sahip çıkmamız, devletimizi güçlendirmemiz gerektiğini anlatıyor.

Terörden darbeye değin her yolu denediler fakat yeniden milletimize diz çöktüremediler. Gelecekte de bu kirli emellerine ulaşamayacaklar.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.