X
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş sözler: Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım’a destek
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş sözler: Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım’a destek

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş sözler: Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım’a destek

ABONE OL
Mayıs 26, 2021 10:04
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş sözler: Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım’a destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları:
14 aydır sürekli salgın sürecinde milletimizin güvenliği, aşını, işini korumak için devletin tüm imkanlarını seferber ettik. O Kadar fazla ülkenin tersine ulus güvenliğini tehdit edecek bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Vatandaşlarımızı ve esnaflarımızı yalnız bırakmadık. Merkezi idare bütçesinden hap, tıbbi malzeme, sağlık durumu personeline ek ödeme gibi kalemler için yaptığımız harcamalar yıl sonunda 104 milyar lirayı bulacak. 645 bin emeklimizin maaşını 1500 TL’ye çıkardık, bayram ikramiyelerini de 1100 TL’ye yükselttik. Vergi indirimleriyle devletin 26 milyar lirayı bulan alacağından vazgeçtik. 7 milyon haneye dağıtılmış defalar nakit yardımı gerçekleştirdik. Şu belli başlı dek saydığım ödemelerin tutarı Haziran sonu itibariyle 181 milyar liraya ulaşacaktır. 400 bin firmanın, 8 milyon vatandaşın, 848 bin esnafın faydalandığı kredilerin toplamı 315 milyar lirayı geride bırakmıştır. Ertelenen borçların sene sonunda 219 milyar lirayı bulacaktır.. Salgından etkilenen tüccar, sanayici için nefes kredisi için de çalışmalara başlandı. Çiftçilerimiz için de sezo0nu açılan hububat ve bakliyat alım fiyatlarını bildiri ettik. Bakliyatta alım fiyatını kırmızı mercimekte 5 bin liraya, nohutta 4 bin 50 TL’ye çıkardık. Çayda kilo fiyatını 4 TL olarak belirledik. Salgının başından bu yandan 661 milyar liralık kaynakla milletin her kesiminin yanına olduğumuzu gösterdik. Türkiye’nin 2021 artış oranının, tahminlerin fazla ötesinde gerçekleşeceğine samimi inanıyorum.

BU SİNSİ OPERASYONU AKAMETE UĞRATACAĞIZ

class=’cf’>

AK Parti olarak en büyük başarımız hükümetlerimiz döneminde çalışacakları meslek karşılamak olmuştur. Son dönemde ülkemizdeki güven ve istikrar iklimini amaç alan saldırıların peşinde insanımızın elindeki bu büyük imkanı alarak gençlerimizi karamsarlığa sürükleme olduğu açıktır. Oyunları, tuzakları bozacağız. Bu sinsi operasyonu akamete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.  Yalnızca hakka ve hakikate bakarak yolumuza devam edeceğiz. Kimin terör örgütleriyle, kimin suç çeteleri ile yeminli Türkiye düşmanları ile yürüdüğünü memleketimiz görüyor.  Biz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe, hiçbir akıcılık ülkemizi hedeflerine ulaşmaktan alıkoyamaz, milletimizle aramızdaki uhuvveti bozamaz.

AK PARTİ’NİN İKTİDARA GELMESİYLE YENİ BİR DÖNEMİN PERDELERİ AÇILDI

class=’cf’>

Türkiye’yi siyasetten teröre kadar her alanda ağır maliyetleri olan 1990’lı yılların istikrarsızlık dönemi 3 Kasım 2002 seçimleri ile sona ermiştir. Milletimiz AK Parti’yi iktidara getirerek yeni bir dönemin perdelerini açmıştır. Benim üniversiteye girdiğim dönemde üniversiteye girme şansı 10’da birdi. Şimdi bu 10’da 10’a yükseldi. Eğitim yolculuğu bitmeyen ve bitmeyecek olan bir mücadeledir. Büyük Kasaba hastanelerimiz salgın döneminde neredeyse epope yazan kurumlar haline dönüştü. Adalet insanın en çok hassasiyet gösterdiği konudur. Adaletin temelinde dışa bağımlılığı kaldırma vardır. Egemen ve objektif yargı da adaletin temelidir. Vesayete selam duran, darbelerin, darbe girişimlerinin aparatı olan, vicdanını ve aklını kiraya veren bir yargı, dışa bağımlıdır. Biz işte buna son verdik.

class=’cf’>

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler: Süleyman Soylu ve Binali Yıldırıma destek

YENİ ANAYASA YARINLARA BIRAKACAĞIMIZ EN DEĞERLİ MİRAS

Geçmişte muhakkak bir ideolojiye hizmet eden Hakimler ve Savcılar Kurulları’nı önce vesayet güçlerinin peşinde FETÖ’nün yargıyı araçsallaştırdığı dönemlerin ağır tecrübelerini her zaman birlikte ağır bedeller ödeyerek yaşadık. Bugün aynı kurulda milletin seçtiği Cumhurbaşkanı ve vekillerin seçtiği üyeler var. Dün seçim gerçekleştirildi. Kurula aza seçilmesinde uzlaşmayı sağlayan siyasi partilere teşekkür ediyorum. Bu anlaşma yeni tüzük çalışmaları içinde ümit vericidir.  Siyaset kurumunun, demokrasimizin kazanımlarını ve ulusal iradeyi siyasi tarihimize mühürleyecek yeni bir Tüzük yapacağına inanıyorum. İnşallah, yeni Tüzük da milletin vicdanından, milletin kanaatinden çıkacak; yarınlarımıza, gelecek nesillere bırakacağımız en değerli miras olacaktır. 1. yargı paketi ifade özgürlüğünün güvencesini arttıran değişiklikler yapmıştık. 2. yargı paketinde infaz aşamasına ilişkin çözüm bekleyen konuları ele almıştık. 3. yargı paketinde hukuk davalarında yargılamanın daha etkin yürütülmesine ilişkin reformlar yapmıştık. E-mahkeme uygulaması salgın sürecinde yargının işleyişine büyük rahat sağlamıştır. Reform çalışmalarımızın yeni halkasını yaratıcı 4. adalet paketi de yakında meclisimize sunulacak. Bu paketle yönetimsel yargıda vatandaşın işini kolaylaştıran, cinayet yargılamasında güvenceleri artıran fazla manâlı yenilikler getiriliyor. Derhal arkasından beşinci adalet paketi için kolları sıvıyoruz.  Hemen peşinde 5. hak paketi için kolları sıvıyoruz. amacımız 15 Temmuz’da milletin yazdığı destanı hukukla taçlandıran yargının daha iyi işlemesidir. 

class=’cf’>

İktidara geldiğimizde güvenlik konusunda tarihi başarılara imza attık. Terör örgütlerinin, kabahat çetelerinin cirit attığı Türkiye’yi tehlikesiz bir ülke haline getirdik. Terör meselesini ülkemizin gündeminden dışlamak için dünyada deneyim edilmiş tüm yolları denedik. Çözüm süreci diye hafızalara kazınan yöntemle terör örgütlerini suhuletle sınırlarımızdan çıkarmanın yollarını aradık. PKK’nın bu yaklaşımını kendi emelleri için kullandıklarını görünce de teröristlerin başını ezmekte tereddüt etmedik. FETÖ’yü devlet ve toplum hayatımızdan kazıyıp atmak için yoğun uğraş harcıyoruz. İriliş ufaklı pek çok terör örgütünü eylem yapamaz hale getirdik. Kabahat örgütlerine karşı da tavizsiz bir mücadele yürüttük.

class=’cf’>

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sözler: Süleyman Soylu ve Binali Yıldırıma destek

SÖZDE BABALARIN RACON KESTİĞİ TÜRKİYE GERİDE KALDI

Geçmişte etki sahibi olan suç örgütlerini 19 yıl baştan başa ellerindeki imkanları alarak birer birer çökerttik. Bir dönem ülkenin dört bir yanında türemiş, kerameti kendinden menkul, cafcaflı lakaplarla anılan iddiaya göre babaların racon kestiği Türkiye ’yi, hukuktan diğer yöntemlerin geçerli olmadığı bir seviyeye getirdik. Uyuşturucu suçları ile uğraş ederken kimsenin gözünün yaşına bakmadık. Dünyada uyuşturucu suçlarına en ağır ceza bahşedilen ülkelerin başında geliyoruz. Yalnızca son 3.5 yılda 750 bine yakın uyuşturucu suçu şüphelisi gözaltına alınmıştır. Organize suç örgütlerine karşı 5 yılda 21 binden fala kişi gözaltına küskün, 8 bine yakın birey tutuklanmıştır. Kaçakçılık operasyonlarında da tarihi rekorlar kırılmıştır. Kabahat sayıları azalırken suçların aydınlatılma oranları da artan bir şekilde yükselmektedir. Terörle, kabahat örgütleriyle mücadelede elde ettiği başarılar birilerini de rahatsız etmiştir.

Nerede nasıl adım atılacağını iyi anlayışlı olmak lüzumlu. Burası Rize. Rize’nin uşağına bu şekilde hakaret edip, Netenyahu gibi bebek katillerinin yanında koymaya kalkarsan yapılacağı budur. Gelin hanıma çok ileri gitmeden ders verdiler. Bu da Rizeli’nin adabını gösterir. İkizdere yetmedi, Çayeli’ne gitti. Orada da gereğini yaptılar. Trabzon’da da hiç meydana çıkamadan uçağa binip Ankara’ya döndün. Bu daha bir. Daha neler olacak. Bunlar daha iyi günler. Bu ülkede ahde vefa vardır. Ahde vefa olmazsa bu insanlar affetmez. 

İÇİŞLERİ BAKANIMIZIN YANINDAYIZ

Ülkede mikserler var. İçişleri Bakanımız Soylu’yu maksat alan saldırıların ardından ülkedeki rahat ikliminden duyulan rahatsızlık var. Suç örgütleriyle mücadelede İçişleri Bakanımızın yanına olduk, yanındayız ve yanında olacağız. Binali Yıldırım arkadaşımızın oğlu üzerinden hedefe alınması ana niyeti gösteren bir diğer işarettir. Bu tezgahı da Allah’ın izniyle bozacağız. Buradan sesleniyorum Bay Kemal, Hanımefendi Meral size buradan ekmek çıkmaz, boşu boşuna uğraşmayın. Kabahat çetelerinin mensuplarını dünyanın neresine kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Bu suçluları da ülkemizde getirip yargıya teslime dene değin peşlerini bırakmayacağız. Gereken cevaplar muhatapları göre verilmiştir. Tarafların başvurusu üstüne başsavcılıklar da gereken tahkikatlara başlamıştır.  Eski Türkiye’nin hastalığı olan toplumu kabahat çeteleri eliyle düzenleme gayretlerinin tekrar hız kazandığını görüyoruz. Bu yöntemi FETÖ de uzunca bir süre sinsice kullanmıştır. 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.