Son dakika haber CHPli Erdoğdunun Cumhurbaşkanı Erdoğana yönelik sözlerine çok sert tepki Menderes in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika haber: CHP’li Erdoğdu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine çok sert tepki! ‘Menderes ’in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar’

Son dakika haber: CHP’li Erdoğdu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerine çok sert tepki! ‘Menderes ’in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar’

ABONE OL
Mayıs 4, 2021 23:38
Son dakika haber CHPli Erdoğdunun Cumhurbaşkanı Erdoğana yönelik sözlerine çok sert tepki Menderes in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altun, Twitter hesabından CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşın sözlerine ilişkin izah etme yaptı.

“Senelerdir yaptıkları tek şey, aziz milletimizin temsilcilerini idam sehpasıyla korkutma etmek olan zihniyetin mensubu olan bir siyasetçi bugün, Cumhurbaşkanımıza, yol arkadaşlarına ve devletimize hizmet eden bürokratlarımıza hezeyan dolu ifadelerle saldırmış.” değerlendirmesinde bulunan Altun, siyasi hayatı her tarafında millete hizmetkar olmayı kendine şiar edinen, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkaran, ekonomiden eğitime, sağlıktan tarıma kadar her alanda Türkiye’ye çağ atlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, hadsiz ve ahlaksız tehditlere prim vermeyeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yıllardır CHP’nin korkutma ve engellemelerine karşın milletin desteğiyle memlekete hizmet ettiğine işaret eden Altun, şunları kaydetti:

“Aziz milletimiz bu zihniyete hiçbir zaman destur vermediği için aslında Sayın Cumhurbaşkanımız üzerinden milletimizi korkutma ediyorlar. yıllarca söylediğiniz her laf, attığınız her kötüleme, uydurduğunuz her yalan, yaratmaya çalıştığınız her “sahte mağduriyet” belli bir planın parçası. Gerçeklik yüzünüze her çarptığında daha da hırçınlaşıyorsunuz. Hakikati her duyduğunuzda şirazeniz azıcık daha kayıyor. Millete hizmet yolculuğuna ‘kefeniyle’ çıktığını her fırsatta söyleyen bir lideri idam sehpasıyla, devletimize hizmet eden ulus görevlilerimizi ise yüce divanla tehdit etmek ve devlet organizasyonunu bir çeteye benimsenmek, sahiden neye hizmet ettiğinizi açıkça göstermektedir.”

class=’cf’>

Aziz milletin, kendisine hizmet eden evlatlarını dün olduğu gibi bugün ve yarın da bağrına basacağına sinyâl eden Altun, “Milletin öz evlatları da sizin tüm ahlaksız tehditlerinize, yalanlarınıza, iftiralarınıza ve 5. kol faaliyetlerinize karşın milletimize hizmet etmeye devam edecektir.” ifadesine yer verdi.

“YASSIADA KATİLLERİNİN DİLİYLE NIYET ALIYOR”

Çelik, Twitter’dan, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine ilişkin yorumlama yaptı.

“Yassıada zihniyetinin yeniden hortladığını” kaydeden Çelik, “Cumhurbaşkanımızı ‘vatana ihanetten yargılamaktan’ bahseden seviyesizlik aynı Yassıada zihniyeti gibi kendini açıklama etmiş. Şehit Başbakanımız Menderes’in katillerinin diliyle konuşmaya devam ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

class=’cf’>

Çelik, devlet teşkilatını suç örgütü olarak nitelendirip devletin başı olan Cumhurbaşkanlığı makamını örgüt lideri olarak nitelendirmenin Türkiye’nin FETÖ’den tanıdığı bir dil olduğunu belirtti.

Menderes ’in katillerinden FETÖ’ye kadar hepsinin benzer halk düşmanı dili kullandıklarını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

“Acilen benzer seviyesiz dili, CHP’li bir siyasetçinin devraldığını ve benzer ifadeleri tekrarladığını görüyoruz. Cumhurbaşkanımızı yargılamaktan bahsedenlerin katliamcı niyetini biliyoruz. Milletimiz bunlara daima cevabını verdi, vermeye devam ediyor. Kendisine siyasi şantajda bulunulduğunu iddia eden bu seviyesiz siyasetçi, iddiasını ispat etmek için mahkemeye gidip davacı olmuyor. Bunun yerine Cumhurbaşkanlığı makamını Yassıada katillerinin diliyle maksat alıyor. Bu dil, ırk düşmanı bir dildir. Sayın Cumhurbaşkanımız, milletimizin gönül divanında yerini almıştır.”

class=’cf’>

“BUNLARA SESSİZ KALMAK MİLLETE İHANETTİR”

Yassıada zihniyetinin tehditlerinin halk nezdinde bir karşılığının olmadığını gösteren Çelik, bu zihniyetle uğraş etmeye en kararlı şekilde devam edeceklerini aktardı.

Bunlara gürültüsüz kalmanın millete ihanet olduğunu vurgulayan Çelik, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımız nice siyasi suikastlara ve Yassıada katillerinin şimdiki varislerinin nice tehdidine karşın dimdik ayaktadır. Milletine kararlılıkla ve cesurca hizmet etmeye devam etmektedir. Allah yeniden Yassıada katillerine fırsat vermesin. Biz bu zihniyete karşısında demokrasi ve iffet nöbetimizi ömrümüzün son nefesine dek sürdüreceğiz. Milletimiz var olsun.”

class=’cf’>

“GÜYA SİYASETÇİLERİN CUMHURBAŞKANIMIZI YARGILAMA TEHDİTLERİNE AYAKKABI BIRAKACAK DEĞİLİZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da Twitter hesabından Erdoğdu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşın sözlerine ilişkin tanımlama yaptı.

“Ateş olsa cirmi dek yer yakacak olan sözde siyasetçilerin Cumhurbaşkanımızı suçlama tehditlerine ayakkabi bırakacak değiliz. Daha önce de iktidarımızı TRT’den canlı olarak yargılayacaklarını söylemişlerdi.” ifadelerini kullanan Hamza Dağ, 27 Mayıs zihniyetinin devri sabık yaratma hayallerinin hala fazla diri olduğunu belirtti.

Dağ, şunları kaydetti:

class=’cf’>

“Bu zihniyete 15 Temmuz gecesi haddini bildirmiştik fakat görünürde hala akıllanmamışlar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hukuku, bu milletin hukukudur ve biz, liderimizin de milletimizin de hukukunu katiyen çiğnetmeyiz.

19 yıldır yapılan her seçimde milletimiz, tercihini Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’den yana kullanmıştır. Biz devlet yönetmeyi de millete hizmet etmeyi de hepinizden iyi biliriz. Pandeminin zorlama şartlarından istifade ederek yaptığınız balçık siyasetini ise milletimiz gayet iyi görüyor. Allah’ın izni ile 2023 seçimlerinde zafer, her yerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Cumhur İttifakı’nın olacaktır.”

“HAKKINDAKİ GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEYE ÇABALIYORSUN”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, Erdoğdu’ya yönelik, “İnşaat kaçakçılığı ile siyaset kaçakçılığı arasında gidip geldiğinin farkındayız. Hakkındaki gündemi değiştirmeye çabalıyorsun. Önce hakkındaki kaçak inşaat iddialarına yanıt vermeni bekliyoruz.” ifadelerini de kullanarak, şunları kaydetti:

“Hakkımda ne biliyorsan, elinde ne nesil bir belge, bilgi ve tanık varsa anında yargıya taşımanı bekliyorum. Hodri meydan! Bizim abdestimizden şüphemiz yok oysa namazımızdan şüphemiz olsun. Halkın teveccühünü kazanamayınca tekrar tekrar olduğu gibi korkutma siyasetine tevessül etmeye başladınız. Bizim yolumuz halkın yolu, senin gibilerin yolu ise Salim Başol’un yoludur. O yolun sonu ise önünde sonunda hüsrandır. Mesele, sizin ve partinizin, dibe vurdukça daha da arsızlaşan, içinizdeki faşist anlayışı dışa vuran aldırışsız siyaset anlayışınız. Milletimiz bunu sırası gelmişken bir kere daha görmüş oldu. Devam!”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.