Prof Dr Derya Unutmazdan flaş sözler BionTech aşısında o kadar yüksek miktarda antikor üretiyorsunuz ki
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika haberi: Bu iddia çok konuşulmuştu.. Korona aşısı kısırlık mı yapıyor? Prof. Dr. Unutmaz yanıtladı

Son dakika haberi: Bu iddia çok konuşulmuştu.. Korona aşısı kısırlık mı yapıyor? Prof. Dr. Unutmaz yanıtladı

ABONE OL
Haziran 3, 2021 13:29
Prof Dr Derya Unutmazdan flaş sözler BionTech aşısında o kadar yüksek miktarda antikor üretiyorsunuz ki
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’den Türkiye’ye gelen Bağışıklık Sistemi Uzmanı Unutmaz, CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk’ün salgın ve aşı konusundaki sorularını yuanıtladı.

Unutmaz, ”Türkiye’de erken mi başladı normalleşme?” sorusuna şu yanıtı verdi:
”Bunu söylemek kuvvet. Azıcık hızlı girdik diyebilirim. Kapanmanın fazla manâlı bir rolü oldu. 60 binlerden 7-8 binlere düştü. Azıcık daha derece derece olsaydı bence biraz daha az üzüntü ederdik. acilen virüs daha bulaşıcı bir virüs. acilen kestirmek baskı ama. İnsanların davranışlarına ayrıntılarıyla emrindeki. Iyice normale döndük, eski hayatımıza döndük gibi davranırlarsa kesinlikle artacak. Oradan kaçış değil, aşılar yetişmez. Bugün bile günde bir milyon doz yapmaya başlasak etkisini Temmuz-Ağustos’ta görürüz. Önümüzdeki bir iki ay fazla kritik bir süreç.”

21

BionTechten sevindiren haber: Aşının sırrı T hücresi yanıtı... Etkinliği uzun sürecek

BionTech’ten sevindiren haber: Aşının sırrı ‘T hücresi yanıtı’… Etkinliği uzun sürecek!

AŞI RANDEVULARINA GİTMEYENLERE ÇAĞRI

class=’cf’>

Aşı randevularına gitmeyenlere çağrı yapan Unutmaz, şunları söyledi:
”İnanılmaz bir travma yaşıyoruz. Yakınlarımızı kaybettik. Bu savaştan – bir dünya savaşı bu – bu kurtulmanın tek yolu bu. Elimizde olağanüstü bir fırsat var. Yani hemen dünyadaki en iyi aşı BionTech aşısı Türkiye’ye geliyor. Yani bu çok büyük bir fırsat. Örneğini İsrail’de gördük. Yüzde 60’ını aşıladılar ve bitti. Salgın değil, olgu çıkmıyor. Benim ABD’de yaşadığım eyalette her şey adi. Kimse maske takmıyor. Yüzde 70’e ulaştı ve bizim hastanede sıfır vaka var şu anda. İnanılmaz derecede etkililer ve buradan kurtuluşumuzun tek yolu bu. İnsanlar üzüntü etmesinler. böylece fazla dezenformasyon var ancak. Bu mRNA aşılarıyla ilgili. Dünyada yüz milyonlarca insan aşı oldu. Net olarak biliyoruz, neler olur neler olamaz.

19

CNN TÜRK canlı yayınında çarpıcı sözler Kurtulanların bir kısmı yarım insan

CNN TÜRK canlı yayınında çarpıcı sözler! ‘Kurtulanların bir kısmı yarım insan’

BIONTECH AŞISI TUZAK KİŞİ VİRÜS KAPAR FAKAT BULAŞTIRMAZ DENİYOR. BU DOĞRU MU?

Tüm aşılar iyi. BionTech aşısında o kadar yüksek miktarda antikor üretiyorsunuz ancak ne size bulaşıyor. Diyelim ama virüs size girmeye çalıştı zeki hücreler bertaraf ediyor. Sizde de üreyemediği için kendini çoğalamadığı için başkalarına da bulaşmıyor. Bunun en net iki örneğini görüyoruz. İki ülkeden bahsedeyim. Birincisi İsrail. Nüfusunun yüzde 60’ını BionTech, Moderna aşılarıyla aşıladı. Vaka sayıları tek tüke düştü.

Son dakika haberi: Bu iddia çok konuşulmuştu.. Korona aşısı kısırlık mı yapıyor Prof. Dr. Unutmaz yanıtladı

class=’cf’>

AŞI KISIRLAŞTIRIR MI?

Dünyada bir milyar küsur insan aşı oldu. mRNA aşılarından yüz milyonlarca insan aşı oldu. Yüzbinlerce kadın aşı sonrası hamile kaldı. Hatta hamileler aşı oldu. Hiçbir bezginlik olmadı doğan çocuklarda. Aşı dediğiniz koronavirüsünün 20’de bir küçük bir parçası. Böyle bir koşul olsa Kovid ile hasta olduğunuzda herkesin kısır olması lazım. Oradaki riskiniz bin kat daha fazla. Siz onun fazla çok minik bir parçasını bağışıklık sisteminize öğretiyorsunuz. Diyorsunuz ki bu virüs geldiği süre hazır olun. Virüsle enfekte olanların uzun vadeli etkisi var. Uzun Kovid dediğimiz bir durum var. Gençlerde bile yüzde 2’sinde yürek iltihabı olabiliyor. Bunu düşünmeleri gerekli. Arada mantıksal bağlantı yok, biyoloji ile ilgili bir sebep değil. Uzun vadeli herhangi bir tabi etki olma olasılığı sıfır. Ben uzun yıllardır bu konuları çalışıyorum bu sene en mutlu olduğum gün Ocak’ın başındaydı, aşı olduğum gündü. Daha mutlu olduğum konu; Türkiye’ye gelebileceğim ve anneme sarılabileceğim dedim. Çok şanslıyız, bu kadar etkili aşı var elimizde ve bizi yıllardan beri koruyacak bu aşılar.”

‘12 milyon BioNTech haftaya geliyor ’

‘12 milyon BioNTech haftaya geliyor ’
Maskeler ne zaman çıkarılacak Sağlık Bakanı Koca tarih verdi

Maskeler ne zaman çıkarılacak? Afiyet Bakanı Koca tarih verdi

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.