X
Son dakika haberi: HDP’ye açılan kapatma davasıyla ilgili AK Parti’den ilk açıklama
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika haberi: HDP’ye açılan kapatma davasıyla ilgili AK Parti’den ilk açıklama

Son dakika haberi: HDP’ye açılan kapatma davasıyla ilgili AK Parti’den ilk açıklama

ABONE OL
Haziran 7, 2021 16:21
Son dakika haberi: HDP’ye açılan kapatma davasıyla ilgili AK Parti’den ilk açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Partili Çelik ’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Marmara Denizi ile ilgili ortaya meydana çıkan müsilaj konusu ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız çalıştay düzenledi. Hepimiz bu konuyla yakından ilgiliyiz. Son derece sıkıntılı edici bir tablo. Eylem planı her açıdan güçlü bir şekilde takip edilecek ve gerekleri yerine getirilecek.

Bakan Kurumdan Marmara Denizi ve deniz salyası için önemli açıklama..

Bakan Kurum’dan Marmara Denizi ve deniz salyası için önemli tanımlama..

Deniz salyası sorununun kendi kaderimiz olan tabiatı tüm bu tehlikelerden gözetmek için ciddi bir uyarı olarak ele alınması gerektiğini değerlendiriyoruz. Biyoloji Ile Ilgili temizleme tesisi yapmanın ne kadar manâlı olduğu, temel atmama töreni düzenlenmesinin ne kadar yanlış bir meslek olduğu ortaya çıktı. 3 yılda tamamlanacak bir eylem planıdır. Arkadaşlarımız Meclis’te de peşine düşüp takip edecekler. Önergeler verilecek. Gündemimizde kalmaya devam edecek.

Arkadaşlarımız Meclis’te de peşine düşüp takip edecekler. Önergeler verilecek. Gündemimizde kalmaya devam edecek. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu çerçeve bundan sonradan partimiz için talimattır. Insanlar Bahçeleri projelerini çok yakından peşine düşüp takip ediyoruz. Çevre siyaseti en önemli başlıklarımızdan birini oluşturuyor. Atık Getirme Merkezleri de hayata geçmiş oldu. 46 ilimizde 80 halk müziği bahçesi de şu anda üretim aşamasındadır. Yaptığımız en kayda değer işlerden biri doğal gazın yaygınlaştırılmasıdır. Geniş detaylı ağaçlandırma faaliyetleri sürdürülüyor.

class=’cf’>

Müsilaj kâbusunun ilk test sonuçları açıklandı Deniz salyasının nedeni tek hücreli canlı...

Müsilaj kâbusunun birincil test sonuçları açıklandı! Deniz salyasının nedeni tek gözenekli olan canlı…

DOĞAL GAZ MÜJDESİ

Karadeniz’de ortaya meydana çıkan doğal gaz müjdesi Türkiye’nin enerji tedarikinde oyun değiştirici aktör olarak yükselişini ortaya koydu. Deniz tabanında doğal gaz imal tesisleri kurulacak, karada işleyip kullanıma hazır ülkü getirilecek tesisler kurulacak.

Türkiye bu açıklamaya kilitlenmişti Erdoğan yeni müjdeyi duyurdu: Yeni doğal gaz keşfi...

Türkiye bu açıklamaya kilitlenmişti! Erdoğan yeni müjdeyi duyurdu: Yeni doğal gaz keşfi…

Türkiye bu tarihi keşfi gerçekleştirirken bile siyasetçi sıfatı taşıyan birinin hastalık duyduğunu görüyoruz. Allah herkese Türkiye’nin başarıları ile sevinmeyi nasip etsin. Bunun bir nasip meselesi olduğu da görülüyor. İnşallah bu başarılar daha çok artacak, milletimizin geleceği daha da güçlenecek.

Pençe Yıldırım ve Pençe Kartal operasyonları ile Eren operasyonları enerjik bir şekilde sürüyor. Biz bütün mücadeleyi kendi ulusal güvenliğimiz için gerçekleştiriyoruz. Dünyanın en yasal mücadelesini veriyoruz. Asker, polis görevlilerimize , jandarmamıza saldırdığı gibi vatandaşlarımıza saldırıyor. Maalesef karşımızda içerde çok dinç, içerde bunun tercümanları olan psikolojik harp unsurları çıkıyor. Montajlı fotoğraflarla Türkiye’nin sivillere karşısında eylemi var gibisinden bir yaklaşım sergiliyorlar. Bunu yapanlar Türkiye ile Irak arasındaki ilişkinin bozulmasını arzulayanlardır.

Son dakika haberi: HDPye açılan kapatma davasıyla ilgili AK Partiden ilk açıklama

Mülteci konusu insanlığın gündemini oluşturmaya devam ediyor. En son Yunanistan’da mültecileri caydırmak için yüksek ses çıkaran bariyerler gündeme alındı. Yunanistan sınırlarına sığınmacı gelmesin diye yapıyor. Ses bombaları insanların sağlığı üzerinde etki bırakan bir değişiklik silah.

Benzer şekilde fena bir eylem Danimarka’dan geldi. Sığınmacıların başvurularını değerlendirirken onları ülke sınırları dışına çıkarabilecekleri bir yasa çıkardı. AB’den yapılan tanımlama Avrupa değerlerine yerinde çaba verilmelidir.

YUNANİSTAN’A TEPKİ

class=’cf’>

Yunanistan sınırlarına sığınmacı gelmesin diye yapıyor. Ses bombaları insanların sağlığı üzerinde etki bırakan bir değişiklik silah.
Benzer şekilde fena bir eylem Danimarka’dan geldi. Sığınmacıların başvurularını değerlendirirken onları ülke sınırları dışına çıkarabilecekleri bir yasa çıkardı. AB’den yapılan tanımlama Avrupa değerlerine yerinde uğraş verilmelidir.

İhlaller karşısında hiç bir meslek yapılmıyor. Avrupa demokrasileri Akdeniz’e gömülüyor.

AHMET ŞIK’IN ‘KATİL DEVLET’ SÖZLERİ

Milletvekili sıfatı içeren birinin devlet katildir demesi, biz bu üslubu nereden biliyoruz. Silahlı terör örgütleri göre kullanılan bir üslup. Böyle düşünüyorsa TBMM’de ne işi var? Böylesi bir iki yüzlülük kabule dilebilir bir şey değil.

class=’cf’>

Bir devlete katil çağrıda bulunmak o devletin halk müziği göre verilmiş meşruiyetine saldırıdır. Bu yapılan meslek herhangi bir eleştiri değildir.

Zaten hakkında soruşturma açılmış. Eğer doğruysa buna tepki verilmiyor muhalefetten dediniz, muhalefetten bazılarının da arkadaşımızdır diye sahiplenmesidir.

HDP İDDİANAMESİ

Eksikler var diye iade edilmişti. Zannediyorum eksiklerin tamamlanmasıyla başlayan süreç.

Yargıtay Başsavcılığı iddianameyi gönderdi HDPnin kapatılması istemiyle yeniden dava açıldı

Yargıtay Başsavcılığı iddianameyi gönderdi! HDP’nin kapatılması istemiyle baştan dava açıldı

Belde seçimi besbelli tercih olmadığı için seçimin olmasıyla öne çıktı. Bir aday cumhur ittifakının adayı olarak girdi. Biz bu meselenin bir takım partiler tarafından niçin büyütüldüğünü ilgiyle izledik.

class=’cf’>

Biz bu beldede seçimi kazanacağız, oradan da iktidara yürüyeceğiz politikası yapanların aldığı oy apaçık. Hala niye erken tercih istiyorsunuz diye. Seçimler zamanında yapılacak.

Tüm dünyanın kınadığı İsrail zulmü yeniden kınanıyor. Türkiye devletini benzeştirmek olabilecek en gayri ahlaki yaklaşımlardan bir tanesidir.
Parti yönetimlerinin bunu değerlendirmesi lüzumlu. bir vekiliniz çıkıp da Türkiye cumhuriyeti süratli katil diyen birine sahip çıktığında ne diyeceksiniz.

Milletin meşruiyet verdiği kurumlara bu şekilde saldıracaksınız, o kurumlarda da tahsis yapacaksınız. Hiçbir devlet buna dayanma etmez.

class=’cf’>

Gitsin o Filistinli çocukların annelerine babalarına sorsun. Onların yanına Türkiye ile böyle sözler söylesin. Bu sözleri reddedeceklerdir. Utanmadan böyle bir laf söylenebilir mi?

En şiddetli biçimde lanet ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti meşru bir devlettir. Kurtuluş savaşından bugüne ölümden kaçanların sığındığı bir devlettir. Lafın nereye gittiğine uyarı etsinler. Muhalefet tenkit yapacak. Eleştiri diğer bir şey, sistemli düşmanlık başka bir şey. Terör örgütlerinden duymadığımız lafları bunlardan duyuyoruz.

HAYVAN HAKLARI YASASI NE VAKIT ÇIKACAK?

Bu MYK’da son kez görüşüyoruz Hayvan Hakları Yasası’nı. Geçen sefer sunum yapıldıktan daha sonra cumhurbaşkanımız, arkadaşlarımızın değerlendirmeleri oldu. Cumhurbaşkanımız o konuların çalışılıp getirilmesini istemişti. Bu dönem, Meclis kapanmadan bu yasa hayata geçecek. Cumhurbaşkanımızın belli talimatı budur. Bu konudaki haberleri duydukça içimiz eziliyor. herkes birer candır. Canlara yapılacak eziyeti eksilmek açısından bu yasanın işe yarayacağını düşünüyoruz.

İSRAİL SEÇİMLERİ

Biz başka bir devletin iç siyasetinde şu gelirse iyi olur, bu gelirse iyi olur diyecek değiliz. Lakin şunu biliyoruz Netenyahu dönemi fena bir dönem. Şiddetin artması bakımından fena bir dönem.

Şiddet eylemleri herkesin geleceğine, barış ortamının oluşması için çalışmalara hasar veriyor. Biz ilkesel bakıyoruz. Umarız ama yeni hükümet döneminde daha ihtiyatlı bir teşebbüs ortaya çıkar.

ERDOĞAN’IN BİDEN İLE GÖRÜŞMESİ

İki liderin ilk yüz yüze görüşmesi olacak. Irak dosyası Obama kadar Biden’a verilmişti. Birbirlerini tanıyorlar. Büyük bir ajandaya sahibiz. Bu büyük ajandanın içinde maalesef negatif sayfalar var. En son sözde Ermeni soykırımının tanınması şeklinde sayfa eklendi. PYD terör örgütüne ABD tarafından verilen destekler, FETÖ’nün himaye edilmesi gibi sorunlar var. Müttefikimizle aramızdaki sorunları çözmek istiyoruz.

Cumhurbaşkanımız Başbakan olduğunda Bush başkandı. Kendi hükümetlerimizin ve partimizin ABD ile ilişkiler bakımından tecrübesi var. Bunun daha olumlu yönlerde netice doğurmasını bekliyoruz. Türkiye’nin yaklaşımı negatif sayfaları uyandırmak yönündedir.

MISIR’LA İLİŞKİLER

Mısır’la fazla köklü ilişkilerimiz var. Arada kopukluk söz konusu olmasına rağmen istihbarat teşkilatlarımız görüşmelerini sürdürdü. Dışişleri Bakan Yardımcısı düzeyinde bir heyet gitti, görüştüler. Dışişleri Bakanları arasında telefon görüşmesi oldu lakin bildiğim kadarıyla yüz yüze görüşme olmadı. Bundan sonradan da ortak görüşmelerle fiziksel konularda yoğunlaşabileceğimiz adımlar atılacak.

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.