• Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı’ndan LGS genelgesi! Öğrenciler ve velileri kısıtlamadan muaf tutulacak

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı’ndan LGS genelgesi! Öğrenciler ve velileri kısıtlamadan muaf tutulacak

ABONE OL
Haziran 2, 2021 19:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakanlık’tan yapılan yazılı yorumlama şöyle:

Genelgede tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 6 Haziran 2021 Pazar günü ülke genelinde 09.30-12.50 saatleri arasında Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın (LGS) iki oturum halinde gerçekleştirileceği açıklama edildi.

Genelgede Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavın (LGS), salgınla mücadele tedbirleri ve emniyet önlemleri açısından en yerinde koşullarda gerçekleştirilmesi ve herhangi bir aksamaya meydan verilmemesi nedeniyle alınan tedbirler şu şekilde sıralandı:

Sınava girecek öğrencilerin ivedi meslek ve işlemlerinin görülebilmesi nedeniyle nüfus müdürlükleri 5 Haziran 2021 Cumartesi günü 10.00-16.00 saatleri arasında; 6 Haziran 2021 Pazar günü ise 07.00-10.00 saatleri arasında açık bulundurulacak.

Sınava girecek öğrenciler ile yakınları/refakatçileri ve imtihan görevlilerinin imtihan yerlerine ulaşımlarında herhangi bir aksama yaşanmaması için şehir halkı içi toplu taşıma sefer sayılarının artırılması dahil her türlü tedbir belediyelerce alınacak.

class=’cf’>

Bütün gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 6 Haziran 2021 Pazar günü; sınava girecek öğrenciler ile beraberlerindeki refakatçi ve/ya da yakınları, 07.00-15.00 saatleri aralarında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

6 Haziran 2021 Pazar günü kırtasiyeler 07.00-15.00 saatleri aralarında açık olabilecek. Bu yerlerde çalışanlar da kayıtlı süre dilimi içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılacak.

Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Bakan Selçuk tarih verdi

Yeni eğitim yılı ne süre başlayacak? Bakan Selçuk tarih verdi

Valiler ve kaymakamlarca; sınavın sessiz ve huzurlu bir ortamda geçmesi için gerekli tüm tedbirler ulusal eğitim müdürlükleri, kolluk kuvvetleri, yerel yönetimler ve ilgili öteki kurum/kuruluşlarla birlikte alınacak. Kolluk birimlerince sınavın yapılacağı mektep çevrelerinde devriye faaliyetleri yoğunlaştırılarak sınava girecek öğrencilerin dikkatlerini dağıtmasına neden olabilecek yersiz korna çalınması ve gürültüye neden olacak öteki faaliyetlerde bulunulması önlenecek. Imtihan süresi baştan başa şamata yapılmaması konusunda kamuoyu farkındalığını artıracak çalışmalara yük verilecek.

Vali ve kaymakamlarca yukarıda belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri gereğince İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak. Gerçekte herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak ve alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince yönetimsel işlem tesis edilecek.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.