Son dakika haberi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yoğunluk açıklaması
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika haberi: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yoğunluk açıklaması

Son dakika haberi: Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yoğunluk açıklaması

ABONE OL
Haziran 4, 2021 11:56
Son dakika haberi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden yoğunluk açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nüfus ve Yurttaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, ‘ALO 199’ çağrı merkezi yurttaş temsilcisi ile IVR ve sesli cevap sisteminin yanı sıra ‘randevu.nvi.gov.tr’, ‘e-Devlet’ ve ‘NVI’ mobil yoluyla da randevu alınabildiği hatırlatıldı. Açıklamada, “Nüfus müdürlüklerinde toplam randevu kapasitesi 206 bin birey olup, pandemi tedbirleri zarfında esnek/dönüşümlü egzersiz uygulaması ile jurnal 145 bin142 vatandaşımıza randevu verilmektedir. 03 Haziran 2021 tarihinde jurnal 145 bin 142 karakter açılan randevudan 95 bin 265’inin alındığı, açılan randevuların yüzde 65,6’sının dolduğu saptama edilmiştir. 17 jurnal bütün kapanma ardından İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Şanlıurfa illerimizde yoğunluklar yaşanması nedeniyle tedbir olarak Nüfus ve Yurttaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ve ilgili illerde yurttaş takviye masaları yoluyla ivedi başvurular karşılanmıştır” denildi.

YOĞUNLUĞA KARŞI EK TEDBİRLER

Tam kapanma sonrası Gaziantep gibi yoğunluğun görüldüğü illerde nüfus müdürlüklerindeki çalışma saatlerinin 09.00-17.00 olarak tekrar düzenlendiği belirtilip, şunlar kaydedildi: “Randevu doluluk oranının İstanbul genelinde yüzde 60, jurnal 4 bin randevu kapasiteli İstanbul-Avrupa Yakası Nüfus Hizmetleri Merkezinde ise bu oran yüzde 16’dır. öte yandan Ankara’da yüzde 40 ve İzmir ’de yüzde 70 oranındadır. Ayrıca bu hafta sonu yapılacak LGS sınavıyla ilgili olarak bütün nüfus müdürlüklerimiz Cumartesi ve Pazar günü hizmet vermeye devam edecek olup, herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için zorunlu önlemler alınmıştır. Dolayısıyla ülkemizin yüz akı olan nüfus ve vatandaşlık hizmetlerinin, vatandaşlarımızın memnuniyeti üzerinden yürüttüğü araştırmalar benzer hoşgörüyle devam etmektedir. Bu anlayışla günümüz itibarıyla 64 milyon 354 bin 94 T.C. kimlik kartı, 5 milyon 484 bin 797 pasaport ve 12 milyon 101 bin 837 sürücü belgesi düzenlenmiştir. Yerelde yaşanan dönemsel yoğunluklar ise ilave tedbirlerle giderilmektedir.”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.