• Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika haberi: Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk tarih verdi

Son dakika haberi: Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk tarih verdi

ABONE OL
Haziran 2, 2021 18:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakan Selçuk’un açıklamalarından satır başları şöyle;

Şu başlıca kadar 813 bin meslektaşımız bu işlemi gerçekleştirmişti. Kalanlar da 7 Haziran’dan itibaren aşı randevularını alabilecek. Hekimlerimizden sonra birincil aşılanan meslek grubu öğretmenlerimiz olmuştu.

Son dakika haberi: Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Bakan Selçuk tarih verdi

2 Temmuz’da kapanacak. Haftada 2 gün gidecek öğrenciler. Önümüzde 4 hafta var. Öğretmenlerimiz 2 gün açık havada okula eğlence edip egzersiz da yapabilirler. Sınıfın yarısını pazartesi-salı, diğer yarısını da çarşamba-perşembe çağırmak gibi genel bir eğilim var fakat okullar bu günleri değiştirebilir.

Neden 5 gün değil de 2 gün?

Öğrencilerin %90’ı geliyor, mantıksal bağ çok yüksek. İsteyen gelir, isteyen gelmeyebilir diyoruz. Sınıfın %80’i gelince derslik fazla topluluk oluyor, mesafeyi ayarlayamıyoruz, bu yüzden 2 gün.

class=’cf’>

Bizim herzamanki açılışımız 7 Eylül’de salgın olmasa. Önümüzdeki sürece baktığımızda yazın okul açmamız çok kolay değil. Ağustosta, temmuzda okulları açıp eğitim-öğretim yerine getirmek bizim için uygun yok. Öğretmenlerimizin de dinlenmesi gerekli, fazla yoruldular.

Köy okullarında ortamlarımız çok müsait maddi şartlar açısından. Bizim yaptığımız çalışmalar köy okullarında öğrencilerin akademik eksikliklerinin daha artı olduğunu gösteriyor. 5 gün bunların eksiğini tamamlayarak gidelim fakat dezavantaj yaşamasınlar.

Son dakika haberi: Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Bakan Selçuk tarih verdi

Niye 3 yok de 2 gün?

O süre cumartesi de okulu zorunlu yetişmek gerekecekti. Bizim okullarımızın koşulları bazen yerinde olmuyor. Biz bir çerçeve çizmek zorundayız fakat mektep yönetimi ‘Bizim ihtiyacımız var, 3 gün çalışmak istiyoruz öğrencilerle’ derse böyle bir esneklik var.

Aşının da avantajıyla beraber önümüzdeki aylarda bir rahatlama geldiğinde mümkünse 1 Eylül’de açacağız. Lakin bu koşulları tamamen kestiremediğimiz için hesabımızı yaza tarafından de kışa tarafından de yapıyoruz. Biz eylülün birincil haftası başlamak istiyoruz, buna göre hazırlığımız var.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.