Son dakika FETÖ elebaşı Fetullah Gülenin yeğeni Selahaddin Gülenin ifadesine ulaşıldı
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika haberleri: FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen’in ifadesine ulaşıldı.

Son dakika haberleri: FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in yeğeni Selahaddin Gülen’in ifadesine ulaşıldı.

ABONE OL
Haziran 5, 2021 15:25
Son dakika FETÖ elebaşı Fetullah Gülenin yeğeni Selahaddin Gülenin ifadesine ulaşıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Osman kod adlı Selahaddin Gülen’in ifadesinde FETÖ elebaşı Fetullah Tebessüm Eden öz amcası olduğunu, doğduğu günden itibaren örgütün içinde olduğunu söylediği belirtildi. İtirafçı olarak ifade veren Selahaddin Güler Yüzlü, örgütle ilgili onlarca mahrem imamın ismini, örgütteki görevini ve eylemlerini tüm en ince ayrıntısına kadar anlattı. Örgüt mahrem yapılanmasının şemasını çizdiren Selahaddin Tebessüm Eden, örgütün aile toplantılarına katıldığını, Güler Yüzlü ailesinden sorumluluk sahibi imam N.Y.’nin aile kampları organize ettiğini bu toplantılarda örgüt elebaşı Fetullah Tebessüm Eden’in sözlerinin aktarılarak sohbet yapıldığını anlattı. Selahaddin Gülen, bu toplantıların örgüte eleman kazandırmak için düzenlendiğini söyledi.

Üniversite yıllarında örgüte eleman sağlanması ve üniversite öğrencilerin örgüte kazandırılması için öğrencilerin örgüte ait evlere yönlendirilmesi için derslik arkadaşlarını veya daha aşağı sınıftakileri eve yemeğe çağırdığını, sonra sohbet yapıldığını söyledi. Mahrem yapılanmanın askeri öğrencilerle irtibatı ankesörlü hatlar aracılığıyla yaptığını söyleyen Güler Yüzlü, sonra bu öğrencilerle önceden belirlenen evlerde görüşüldüğünü, kitap okuyup namaz kılındığını anlattı. Mahrem yapılanma içindeyken örgütün düzenlediği Irak gezisine katıldığını, Kuzey Irak’ta yer alan örgüte ait okulların gezildiğini söyledi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülenin yeğeni Selahaddin Gülen tutuklandı

FETÖ elebaşı Fetullah Tebessüm Eden’in yeğeni Selahaddin Tebessüm Eden tutuklandı

 “AYNI GÜN ENES KANTER DE ORADAYDI”

class=’cf’>

2014 yılında üniversiteden mezun olduktan daha sonra Amerika’ya amcası Fetullah Güler Yüzlü’i ziyarete gittiğini anlatan Gülen, “Burada takriben 1 ay kadar kaldım. Bu dönemde hatırladığım Selamlama-2 filmi için amcam Fetullah Güler Yüzlü’in yanına filmin yapımcısı ve yönetmeni H.Ö. ve H.A. gelmişti. Film hakkında amcam Fetullah Tebessüm Eden’e nasıl olduğunu sormuşlardı. Amcam da filmin hoş olduğunu ve bahtı açık olmasını söyledi. Aynı gün Enes Kanter de oradaydı. Ben amcam ile özel bir görüşmem olmadı. Genelde Cuma ve Pazar günleri Bamteli programı için sohbet yapardı. Ben bir ay kadar kaldıktan sonra Türkiye’ye geldim” dedi.

FETÖ elebaşı Gülenin yeğeni Selahaddin Gülen yakalandı İğrenç tecavüz ve istismar...

FETÖ elebaşı Güler Yüzlü’in yeğeni Selahaddin Güler Yüzlü yakalandı! İğrenç tecavüz ve istismar…

2015 yılı Kasım ayında Amerika’ya gittiğini ‘green kart’ alıp Amerikan vatandaşlığı elde etmek istediğini söyleyen Tebessüm Eden’in, “Bu süreçte amcam Fetullah Güler Yüzlü’in yanına ara sıra gidip geliyordum. Bu dönemde bir gittiğimde Hakan Şükür, Ekrem Dumanlı, Abdulhamit Bilici, Metin Yıkar, Ahmet Kirmiç isimli şahısları amcam Fetullah Gülümseyen’in yanında görmüştüm” ifadesini kullandığı kaydedildi.

15 TEMMUZ SONRASI ÖRGÜT KARARLAR ALDI, AMCAMIN YANINA DIŞARDAN KİMSE ALINMADI

class=’cf’>

2016 Temmuz ayında darbe girişimi ardından Pensilvanya’da örgüt elebaşı Fetullah Tebessüm Eden’in yanında kimsenin alınmadığını anlatan Selahaddin Gülümseyen’in şunları söylediği kaydedildi: “Amcamın yanında dışarıdan hiçbir ziyaretçi alınmadı. Bu dönemde sadece mollalar, istişare heyeti ve Alp Aslandoğan vardı. 2016 Eylül ayına değin kimse giremedi. daha sonra gittiğimizde 15 Temmuz ile alakalı olarak verilen kararlar; ‘Örgüt içerisinde gelen tüm misafirlere Adil Öksüz’ün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile anlaştığını bize tuzak kurulduğunu, bu darbe girişimi ile alakalarının olmadığını söylüyorlardı. Ayrıca cemaatin tabanına değin bu bilginin bu şekilde lanse edilmesi istenildi. Güvenlik önemleri en üstteki seviyeye çıkartılarak kampın etrafına özel güvenlikler tutuldu. Kamp içerisinde gece görüşlü ve sensörlü kameralar ile donatıldı. 2016 Kasım ayında amcam Fetullah Gülen’in bir sohbeti öncesinde koridorda beklerken gelen misafirden ismini bilmediğim bir şahıs, Ali U.’nun yanına gelerek ‘Benim Türkiye’de bir yakınım var, bunun durumunu öğrenmemiz gerekiyor, UYAP ya da pasaportunda bir sorun olup olmadığını bilmemiz gerekiyor, çünkü bu kişiyi buraya getirmek istiyoruz’ biçiminde bir istekte bulundu. Ali U. ‘hemen halledelim’ diyerek Abdullah Bey diye hitap ettiği ismini Zeki olarak bildiğim şahsı yanında çağırdı. Burada kendisine bu bilgileri verdikten daha sonra Abdullah amcamın katında bulunan odasına gitti. Bir müddet sonra geri geldi ve bu kişi hakkındaki durumu anlatmıştı. Buradaki Abdullah Z., Türkiye ile bağlantıyı karşılayan, oradaki örgüt mensuplarının yasal durumlarını öğrenen kişiydi. Bu kişi her gün Türkiye’de örgüte yapılan operasyonları ve yasal gelişmeleri rapor haline getirip heyete sunan kişi olduğunu öğrenmiştim”

class=’cf’>

CNN Türk muhabiri Serhat Dal, FETÖ elebaşı Fetullah Güler Yüzlü’in yeğeni Selahaddin Gülümseyen’in ifadesinin detaylarını anlattı:

2008 yılı itibariyle Erzurum’da aile kampları yapılmaya başlandığını söyledi. Senede 1 kere elde etmek üzere Türkiye’nin bütün illerinde ABD’de bulunan aile üyelerinin o kampa katılımları sağlanıyordu dedi. Mahrem imamlık yaptığı da itiraf etti. Üniversite öğrencilik döneminde Kuleli Askeri Lisesi’nde okuyan bir öğrenciye mahrem imamlık yaptığını söyledi ve bu şahısla ayda 1 kez İstanbul’da görüştüğünü söyledi. Görüşmelerinin ankesörlü hatlardan yaptığı açıklama etti.

class=’cf’>

2014 yılında ABD’ye amcası Fetullah Güler Yüzlü’i ziyarete gittiğini ve burada takriben 1 ay kaldığını söyledi ve Erzurum ilinde yer alan örgüte ait kolejde hoca olarak işe başladığını söyledi. ByLock kullandığını söyledi ve 2015 yılı kasım ayında ABD’ye gittiğini, bu gidişinin sebebinin ‘green card’ alıp ABD vatandaşlığı edinmek olduğunu söyledi. Bu dönem her tarafında amcası Fetullah Güler Yüzlü’in yanında hafta sonları sohbetler için gittiğini açıklama etti.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.