X
Son dakika: İzmir depremi soruşturmasında iddianame hazırlandı

Son dakika: İzmir depremi soruşturmasında iddianame hazırlandı

ABONE OL
Haziran 8, 2021 09:38
Son dakika: İzmir depremi soruşturmasında iddianame hazırlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan açıklamada, 30 Ekim 2020’de meydana gelen ve 8 binada toplam 115 kişinin hayatını kaybettiği 6.6 büyüklüğündeki depremle ilgili başlatılan soruşturma dahilinde 29 birey hakkında iddianamelerin hazırlandığı bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“29 belirsiz hakkında iddianame düzenlenerek ulus davası çözülmüş olup, bu şüphelilerden 10’u hâlihazırda esir olarak ceza infaz kurumundadır. 17 güvenilmez hakkında adli yoklama tedbiri uygulanmıştır. Şüphelilerden 1’i hakkında ise yakalama emri çıkarılmıştır. 1 güvenilmez hakkında da önlem talebi reddedilmiştir. Bilirkişi raporlarında kusurları saptama edilen 17 halk görevlisi hakkındaki evrak tefrik edilerek 4483 sayılı Kanun kapsamında operasyon tesis edilmek üzere Memur Suçları Soruşturma Bürosuna gönderilmiştir. Maddî gerçeğin ortaya çıkarılması amacıyla başlatılıp sonuçlandırılan soruşturma zarfında şüphelilerin lehine ve aleyhine olabilecek bütün deliller toplanarak haklarında düzenlenen iddianameler ile halk davaları açılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Aydanın babası o anları anlattı: O yol bitmek bilmedi... Annelik duygusuyla yaşam üçgeni açmış

Ayda’nın babası o anları anlattı: O yol sona ermek bilmedi… Annelik duygusuyla yaşam üçgeni açmış
İzmirde depreme karşı böyle önlem aldı

İzmir’de depreme karşı böyle tedbir aldı

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.