X
Son dakika: LGS arasında tepki çeken olay! Valilik hemen harekete geçti

Son dakika: LGS arasında tepki çeken olay! Valilik hemen harekete geçti

ABONE OL
Haziran 7, 2021 10:11
Son dakika: LGS arasında tepki çeken olay! Valilik hemen harekete geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Murat Hüdavendigar Ortaokulu ’nda dün yapılan LGS sınavının birincil bölümü tamamlanınca öğrenciler okul bahçesine çıkarıldı. İddiaya göre, bu sırada okula gelen İl Ulusal Eğitim Şube Müdürü Cuma İvrendi ile eşi, bahçeye alınarak çocuğuyla görüştü. Ama öteki velilerin okul bahçesine girişlerine izin verilmedi. Öğrenci velileri bu duruma tepki gösterirken İlyas Balı, okul bahçesine çıkan çocuğuyla görüşemediğini ifade ederek, “Ara Verme sırasında Ulusal Eğitim Müdürlüğü ’nde Şube Müdürü olan bir beyefendiyi polisler içeriye aldı. daha sonra polislere biz ırk olarak gittik, ‘Bu beyefendi niye giriyor, bizi niye almıyorsunuz? ’ dedik. Bize ‘öğrencisine bir şey verecekmiş ’ diye cevap verdiler. Öğrencimize biz de su vereceğiz, bizim de içeriye girmemiz gerekiyordu. daha sonra o şube müdürünü takriben 20 dakika sonra çıkarabildiler. Bu konuda şikayetçiyiz. Sayın valimizden rica ediyoruz. Benim çocuğumun burada 11 aylık emeği var, herkesin çocuğunun emeği var. Birileri kalkıp da torpilli olamaz burada. 20 dakika boyunca içeride çocuğunu yedirdi içirdi, efendice besledi sonra çıktı” dedi.

MEBden LGS açıklaması

MEB’den LGS açıklaması

‘KURALLLARA HERKES UYARLAMAK ZORUNDA’

class=’cf’>

Velilerden Süleyman Dürüst da mektep bahçesine alınmamalarına tepki göstererek şunları söyledi:

“Şube Müdürü olduğunu söyleyen bir kişi eşi ve kendisiyle içeriye girmeye çalışıyor, çocuğuna erzak götürüyor. Ilk Kez şunu söyleyeyim herkesin çocuğu özel, herkesin çocuğu güzel kimsenin bir farklılığı yok. Ben de sabahın 5 ’inde kalktım çocuğum sınava gelsin diye bekledim burada.

Son dakika: LGS arasında tepki çeken olay Valilik hemen harekete geçti

Herkes de bekledi. Kuralları koyanlar, kendileri için kaldırıyorsa burada bir bıkkınlık var. Birileri kaide koyuyor herkes aktarmak zorunda. Sayın valimiz de bu işin gereğini yapsın yani herkesin çocuğu var. Bir kaide var, buraya veliler giremiyor, çocuklarına su, gıda götüremiyor. Ben götüremiyorsam kimse götürmeyecek.”

VALİLİK İNCELEME BAŞLATTI

class=’cf’>

Velilerin tepkisi üstüne Bilecik Valiliği, konuyla ilgili çözümleme başlatıldığını açıkladı. Valilikten yapılan açıklamada, “Ulusal Eğitim Bakanlığı kadar 8 ’inci sınıf öğrencilerine karşın düzenlenen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) zarfında ilimiz Murat Hüdavendigar Ortaokulu ’nda yapılan Liseye Giriş Sınavı ile ilgili olarak çözümleme başlatılmıştır. Kamuoyuna duyuruluyor” denildi.

Son dakika: LGS arasında tepki çeken olay Valilik hemen harekete geçti
6

LGS sonuçları için MEB tarih yayımladı... LGS 2021 soruları ve cevapları açıklandı

LGS sonuçları için MEB tarih yayımladı… LGS 2021 soruları ve cevapları açıklandı

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.