X
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli’den önemli açıklamalar

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli’den önemli açıklamalar

ABONE OL
Haziran 8, 2021 08:36
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli’den önemli açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşte Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

Bugünkü şartlarda çevre sorunları yalnızca çevre kirliliği olarak değil, toplumsal, siyasal boyutları olan karışık sorunlar yumağı haline gelmiştir. Marmara Denizi’nde baş bildiren, kıyılarımızda feci bir boyuta ulaşan deniz salyası daha derinlikli düşünmemizi sağlamıştır. Mikrobiyolojik varlıklar yoğun şekilde sahillerimize tutunmuştur.

Deniz salyasının kıyılarımızda dikey bir hareketle dibe dürüst indiği de gözlenmektedir. Deniz canlılarının oksijeni kesilmektedir. Bir çevre felaketiyle aleyhinde karşıya olduğumuz açıktır. 

Ülkemizin bütüncül bir çevre politikasıyla maruz kaldığı riskleri en üye çekeceği inancındayız. Kıyı planlaması ve idare sistemi uygulanmalıdır. Entegre çevre politikaları geliştirilmelidir. Bizlere düşen asil görevlerden bir parça başına de çevre duyarlılığının tesis etmektir. Çevre duyarlılığıyla birlikte çevre dostu teknoloji kullanımı özendirilmelidir. Orta Avrupa ülkelerinden gelen atıkların Karadeniz’e taşınmasını durdurmak amacıyla muhatap ülkelerle mutabakat sağlanmalıdır. Lekeli bir denizin çevresinde sağlıklı bir yaşam kurulamayacaktır. Günümüz dünyasında çevre sorunlarıyla insan sorunlarını birbirinden bozmak neredeyse imkansızdır. Tahrip olmuş bir doğa, talan edilmiş bir medeniyete davetiyedir. Çevreyi dikkate almayan her adımın sonuç itibariyle faturası ağır olacaktır. Kaldı fakat ekolojik hassasiyet ve çevre etiğinin ilkelerine adapte etmek hem bugünümüze değerinde yükleyecektir.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.