X
Son dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den ‘Cumhur İttifakı ’ açıklaması
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den ‘Cumhur İttifakı ’ açıklaması

Son dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den ‘Cumhur İttifakı ’ açıklaması

ABONE OL
Mayıs 27, 2021 15:47
Son dakika: MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den ‘Cumhur İttifakı ’ açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “MYK, MDK ve İl Başkanları Toplantısı” sonrası açıklama yaptı.

27 Mayıs’ı vahim hadiselerin yaşandığı olarak tanımlayan Bahçeli, “27 Mayıs, yakın siyasi tarihimizin iç burkan, yürek sızlatan, vicdanları kanatan korkunç hadiselerin yaşanarak ulusal hafızalara kazındığı bir zaman dilimidir. Demokrasi ihlallerinden ulusal ve manevi değerlerin inkârına varıncaya kadar o kadar çok trajedi, müessif kaliteli öyle fazla olay bambaşka yılların 27 Mayıs ’ında vasat ve vuku bulmuştur. Türkiye ’nin güven ve istikrar ortamını sabote etmek isteyen iç ve dış odaklar tıpkı bugünkü gibi ihanet devriyesine çıkmışlardır” dedi.

27 Mayıs 1960 darbesinin ulusal iradeye doğrultulan bir silah olduğunu ifade eden Baheli, “27 Mayıs 1960 darbesi ulusal iradeye doğrultulmuş tabanca iken, 27 Mayıs 1980 milliyetçi duruşa hunhar bir suikastın ifadesidir. Ülkemizin iç uzlaşma ve refah iklimini zehirlemek, ulusal birlik ve kardeşlik bağlarını zayıflatmak gayesiyle aralıksız etkin halde yer alan menfur çevrelerin kanlı eylemleri, kahredici edimleri, karanlık teşebbüsleri bugüne değin hiç eksilmemiş, hiç ara vermemiştir. Darbeler, krizler, toplumsal çalkantılar, hesaplı operasyonlar, sosyal gerilimler, dış müdahaleler, terör saldırıları, bölücü dayatmalar, yasa dışı grupların kışkırtma ve tertipleri aralıksız surette Türkiye ’nin yükseliş iradesini baltalamak üstüne projelendirilmiştir. Milletimizin ruh köküyle çatışan ve çelişen hafıza, öneri ve politika sahipleri çıkar ittifakı şemsiyesi altında buluştukları yerli ve tanıdık olmayan işbirlikçilerle ülkemize tuzak kurmuşlar, kötülük üzerine kötülük yapmışlardır” diye konuştu.

“TÜRK MİLLETİ HER SEFERİNDE ANKA KUŞU GİBİ KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞMUŞ”

class=’cf’>

“27 Mayıs 1960 ’da onuruna düşkün Türk milletinin bağımsızlık hakları, var oluş haysiyeti bir yanda ağır bere almış, diğer yanda müteakiben kurulan sipariş mahkemeler eliyle yargılanmıştır.” diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

“Sandık yerine silahı tercih eden bakımlı kadrolu cuntacı yaradılış yalnızca seçilmiş bir iktidarı yok, Türkiye ’nin on yıllarını da gasp etmiştir. Hala sancıları hissedilen 27 Mayıs 1960 darbesi münasebetiyle Türkiye ’nin keza önü kesik, hem de demokrasi kültürü zedelenmiştir. Birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi niyet bölge provokasyonlar maalesef ülkemizin ve milletimizin gelecek hayallerine zincir vurmuştur. Daha müreffeh, daha huzurlu, daha mutlu, daha güvenli, daha huzur, daha gelişmiş, daha kalkınmış bir Türkiye özlemini, bir Türk-İslam medeniyet çağrısını hazmedemeyenler maşaları vasıtasıyla istikbalimizi, hatta istiklalimizi budamaya çalışmışlardır. Fakat Türk milleti her seferinde Anka Kuşu gibi küllerinden tekrar doğmuş, onurlu geçmişiyle mütenasip aydınlık bir geleceğin zor da olsa peşine düşmüştür. Bu mukavemet ruhu, bu mücadele şuuru, bu dirayet ve hamiyet ufku tarihi imar eden aziz milletimizin önündeki yüzyılları yapı etmesi hususunda da ilham vermiştir.”

“DERİN KOMPLOLAR BOŞTUR, DENSİZ KUMPASLAR BOŞUNADIR”

class=’cf’>

Bugün oynanan melanet oyunların Türkiye’yi yolundan çevirme ihtimalinin olmadığını söyleyen Bahçeli, “Millet, irade hürriyetine ardına kadar sahip çıkacaktır. böylece derin komplolar boştur, densiz kumpaslar boşunadır. Devlet milletiyle kenetlenmiş, Türk tarihi, Türk kültürü, bunun yanı sıra birlikte yaşama azmi milli birliğin mihveri haline gelmiştir. Hiç kimse Türk milletinin hassasiyetlerini hafife almamalıdır. Bilhassa de milli itibar ve sabrı göz ardı etmemelidir. Sokak dedikodularına bel bağlayan, sosyal ağ fitnelerini geçimini sağlama kapısı gören, suç ve terör örgütlerinin şantajlarından bayağı şekilde medet uman zillet ittifakı milletimizin engin feraset ve imrenme edilecek irfanı karşı katiyen tutunamayacaktır. Bugün kimin kiminle işbirliği yaptığı, kimlerin hangi mahfillerin kuklası haline geldiği bellidir, belgelidir. Türkiye ’nin siyasi ve toplumsal dengesini bozarak kuvvet ve iktidar devşirmek için kuyruğa girenler zalimlerin oyun uşağı olmakla birlikte zilletin kapı kuludur. Milliyetçi Hareket Partisi lekeli kasıt sahiplerine aleyhinde Türk milletiyle bir ve beraberdir. Kalbi Türkiye sevdasıyla çarpan hiçbir dava arkadaşım, hiçbir muhterem vatandaşım vatan ve millet muhaliflerinin senaryolarına prim ve yardım vermeyecektir” sözlerini kullandı.

class=’cf’>

“CUMHUR İTTİFAKI ’NIN MUAZZEZ VARLIĞINI SAMİMİYETLE KORUYACAĞIZ”

Yollarının çetin ve mücadelelerinin kutlu olduğunu ifade eden Bahçeli, “27 Mayıs Ülkücü Şehitleri Anma Günü vesilesiyle herkes bilmelidir oysa, ilkelerimizden, ülkülerimizden, ülkemizin ebedi yargı ve çıkarlarından taviz vermeden, davamızın bizlere yüklediği yüksek sorumlulukları heyecanla yerine getirecek azim ve inanmışlığı bihakkın göstereceğiz. Kahraman ülkücü şehitlerimizin yüzünü kara çıkarmayacağız. 52 uzun yıldır sürdüğümüz dava mücadelemize kir sürdürmeyeceğiz. her zaman demokrasinin, milli iradenin, meşru taleplerin, hukuk üstünlüğünün, devletimizin ve milletimizin kavga kabul etmeyen emanetlerinin yanında duracağız. Türkiye ’ye cephe almış ülkelerin, organize suç şebekelerinin, terör örgütlerinin, bölücü mihrakların, demokrasi karşıtlarının taciz ve tezviratlarına hiçbir şekilde kulak asmadan yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz. Cumhur İttifakı ’nın muazzez varlığını samimiyetle koruyacağız” dedi.

class=’cf’>

“PARTİMİZ TÜRKİYE ’NİN İÇİNE ÇEKİLMEK İSTENEN GİRDABIN FARKINDA”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin meselelere hakim olduğunu vurgulayan Bahçeli, sözlerini şöyle tamamladı:

“Nitekim partimiz Türkiye ’nin içine çekilmek istenen girdabın farkında olan, buna karşılık siyasi pozisyonu da nettir ve milletten yanadır. Bu duygu ve düşüncelerle, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey öncelikle olmak üzere, 27 Mayıs 1980 ’da şehit edilen eski Gümrük ve Tekel Bakanımız Gün Sazak ’a Bey ’e, bütün vatan ve dava şehitlerimize Cenab-ı Allah ’tan rahmetler niyaz ediyorum. Davamıza emeği ve hizmet geçmiş değerli arkadaşlarıma, fedakâr timsali gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.